Co mam wymienić w kompie?

Do komfortowego korzystania z netu wystarczy C2D i 4GB ramu.

Tak, ale żeby było przyszłościowo warto trochę dołożyć. C2D pojawiło się na rynku dekadę temu. Im starszy komputer tym większe prawdopodobieństwo awarii także.

Nie zapominaj że to przesiadka z P4, skok na C2D będzie ogromny, może wywołać u użytkownika szok, nie wspominając o nowszych konstrukcjach.

Czyli co 500 zł mam wydać żeby youtube mi chodziło dobrze? - śmiechu warte

No to inaczej jaki procesor i jaka karta zadziałają mi na tym złomie?

a jest coś pomiędzy pentium a c2d?

300 zł mam wydac by mi youtube chodziło???

Po co skoro wszystko poza video z neta działa?

A mogę pentium na coś wymienić?

Ty masz wysokie poczucie komfortu widzę

ok, a czemu kartę widzi tylko w x1?

Ja nie chcę przesiadki na super sprzęt, wiem, ze jestem na zacofanym sprzećie więc jak chcesz pomóc to cofnij się w swoją przeszłośc i powiedz na co sie przesiadłeś po intel pentium 4

Płyta nic poza Pentium 4 nie obsłuży, a to spory zabytek jak na obecne czasy. Nawet youtube, współczesne kodeki wideo i bieżące wersje przeglądarek mają swoje wymagania.
Problem z PCI-E wynika z… zabytkowości tego sprzętu. Nie radzi sobie z kartami z magistralą PCI-E w wersji nowszej niż 1.0. Są problemy nawet z 1.0a. Gdy karta nie jest kompatybilna z płytą, jest ustawiana w tryb x1 zamiast x16.
Komputer, który zaproponowałem to dość nowoczesny sprzęt (procesor miał premiere 2 lata temu), który na pewno znacznie podniósłby komfort korzystania z internetu. Jeśli fundusze nie pozwalają, możesz szukać zestawu z C2D (już od 100zł) lub zmodernizować niezbędne komponenty (płyta, RAM jeśli masz DDR1 i procesor) np. wersja maksymalnie budżetowa
http://allegro.pl/pentium-dual-core-e5400-z-plyta-asus-i6945672277.html
http://allegro.pl/pamiec-2gb-ddr2-pc-6400-800-elpida-4gb-2x2gb-i6938246130.html

ok w końcu jakis postep. Ja żle wybrałem, więc już nie chcę próbować. Podałbyś mi najlepsza kartę w wersji 1.0 bno rozumiem taka będzie działać normalnie

Karty graficznej pod PCI-E 1.0 do obecnego zestawu nie ma najmniejszego sensu szukać. Za cene, którą wydałbyś na kolejną karte graficzną i nadal został z Pentiumem możesz kupić tego typu płytę z procesorem 2 - rdzeniowym
allegro.pl/plyta-glowna-gigabyte-ga-g31m-es2c-s-775-c2d-i6948335066.html
Ma już zintegrowaną kartę graficzną, więc niekoniecznie musisz montować inną. Obecna 6200LE również ma szanse działać poprawnie.
Płyta, do której link podałem w poprzednim poście to przejściówka z portem AGP (poprzednik PCI-E) i slotami na pamięć DDR i DDR2. Jest na kiepskim chipsecie VIA. Model Gigabyte będzie sporo lepszym wyborem, mimo troche wyższej ceny.

To za tyle podkleiłem link do całego kompa z C2D.
Taniej wyjdzie kupić całego niż modernizować ten antyk.

1 polubienie

Wysokie?
Przy kilku kartach przeglądarki zapychasz 2GB ramu a gdzie miejsce dla systemu?
Braki ramu przenoszone są na dysk, działa to wolno i bardzo go obciąża.
Niestety kolego, antyki z mniej jak 3GB ramu i jednym rdzeniem nie nadają się dziś do użytku.

1 polubienie

Zawsze możesz spróbować zobaczyć jak sobie poradzi SMPlayer:

tzn masz wydać 300zł żeby chodził komputer a nie YouTube, niestety/stety komputer to nie jest narzędzie dedykowane YT. Kiepsko rozumujesz kolego

1 polubienie

C2D i to od początku sugeruję.
Podkleiłem ci nawet link do kompletnego kompa z C2D za mniej jak stówka.
Zrobisz coś czy dalej będziesz dupę zawracał?

1 polubienie