Co mam zrobić jesli mam productkey a nie mam płytki? Kupić?

czyli musze zadzwonić do producenta i on mi przyśle taka płytke jak sie oczywiście okarze ze jej nie posiadam bo jak wspominałem wczesniej pomagam sąsiadce która jest “zielona”.

A jeżeli mam ta płytke to nie ma problemu i moge spokojnie robić system od nowa.

Jak by to było wazne ( ale chyba nie jest ) jest to

vista home basic pl x32

i tu jest problem musisz podać nr seryiny sąśiadki komputera u mnie jest na spodzie a to po to bo wysyłają system z podstawowymi sterownikami nie wiem jak to jest u innych ale w hp jest to bezpłatne tak jeśli masz cd z windowsem to możesz stawiać go od nowa

Eh tam. Zassaj skądś albo pożycz, zainstaluj, aktywuj i proste - masz COA - WYSTARCZY. Ludzie jak czytam co niektórych posty to mnie słabi - macie jakieś kompleksy na tle tej legalności czy co - człowiek zapłacił za system to ma prawo z niego korzystać i nie ważne z czego zainstalował. Ważne że ma COA i że system kupił. A kto mu udowodni z czego instalował - czy z obrazu czy z recovery??

Żenada…

Czyli tak w skrócie musze zadzwonić do producenta laptopa i zapytać o płytke a jak juz będe miał tą płytke to moge juz normalnie robić sestem od nawa tak?

Mateusz91krk

tak ;]

OK

Jak by cos to jeszcze bede pisał

DZIĘKI za pomoc !!

Pozdrawiam

U mnie sprawa wygląda tak. Przy zakupie laptopa z Vista dostałem dwie płytki,pierwsza z systemem na oryginalnym nośniku Microsoft, druga ze sterownikami i dodatkowymi programami. Ale nie było programu ACER eRecovery. A przy wcześniejszych laptopach z Xp dostawałem płytki eRecovery odtważające cały dysk(obie partycje) ale za to z programem ktory umożliwiał nagranie systemu i sterowników oddzielnie. A co do klucza z nalepki to kilkakrotnie przeinstalowywałem Viste używając tego klucza i nigdy nie miałem problemu z aktywacją. Po prostu klucz aktywacyjny już na stałe został przypisany do mojego laptopa. A co do legalności instalacji.Jeśli mam dwa oryginalne nośniki, ewentualnie kopie dysku oryginalnego którą według licencji moge wykonać, i pomyłkowo użyć jej przy reinstalacji systemu z kluczem przypisanym do mojego laptopa to gdzie tu nielegalność? A aktywacja z kluczem z innego komputera nie przejdzie. Pojawi sie napis że wprowadzony klucz został już użyty i prosze się skontaktować z Microsoft lub sprzedawcą sprzętu w celu wyjaśnienia.

Niestety kolego tu się mylisz.

Co do laptopów , one mają wersje recowery ze sterami, dzwoniłem do microsoftu i pytałem się, jeśli producent czystej instalki nie prześle, inne kopie instalowane na tym kluczu są nielegalne, nie wiem w czym problem, ale takie info dostałem od konsultanta msa :?

Z drugiej strony, przecież kupiłeś system, masz do niego licencje, a skąd zainstalujesz daną wersję, teo nikogo nie interesuje, bo instalujesz system na który massz licencje, w ogóle nie rozumiem msa, i tych jej specyficznych polityk :mrgreen: Na dobrą sprawę, czym różni się oryginaln płta dvd z vistą, od oryginalnej kopi dostępnej w necie ? Niczym, ale wg. msa wszystkim :hahaha:

To na przykład faktura z kupionego laptopa starczy i jak by były jakies problemy to przeciż da sie to udowodnić ze jak kupiłem laptopa i mam na to dowód w postaci faktóry na moje nazwisko to że na tym laptopie był nagrany windows i mam na kompie wlepe z kluczem :smiley:

ja tam wykonałem 1 telefon do producenta podałem nr seryiny komutera i było po sprawie w kopercie dostałem 2 płytki na 1 win a na 2 sterowniki :!: :!:

Systemy OEM fabrycznie preinstalowane są już fabrycznie aktywowane więc nie ma już potrzeby ponownego aktywowania Windows. Aktywacji wymagają jedynie systemy istalowane u sprzedawcy np. na notebooku fabrycznie bez systemu albo z Linuxem do którego nabywca dokupi wybraną przez siebie wersję OEMową Windows…

zgadzam śię w 100% oprogramowanie OEM jest nierozerwalnie połączone z komputerem (lub jego częścią), na którym jest ono zainstalowane