Co marnuje limit internetowy?


(Micbla1234) #1

Siema , mam takie pytanko dotyczące limitu na internet .

  1. Od pewnego czasu gram online , w podobną gre do CS , czy to granie marnuje limit , jeśli tak to jak bardzo ?

  2. Czy włączanie routera na noc a niekorzystanie z niego również marnuje limit .?


(Walkiria 84) #2
  1. mistrzostwo świata. czy gra sieciowa zużywa transfer? a czy stanie autem na czerwonym świetle albo w korku spala paliwo? tak gra zużywa limity, bo tak działają gry sieciowe (wymiana danych między serwerem gry, a klientem) i ilość tych danych zależy od gry.

  2. zależy od sprzętu (konfiguracji sieci), ale zazwyczaj ilość wymienianych pakietów, gdy nie ma ruchu za ruterem, jest niewielki.


(Johny) #3

Najbardziej limit marnują multimedia,gdy często korzystasz z YouTube,albo ściągasz muzykę,w grach sieciowych wysyłasz tylko pakiety z komendami sterowania,to jest kilka bajtów,do kilku kilobajtów,chyba że ściągasz jakieś duże aktualizacje do gry,ale je ściągasz RAZ.Skype np. nie marnuje danych do momentu gdy włączysz kamerkę internetową,dlatego rozmowy video wymagają dobrego połączenia,przy multimediach na raz przesyłasz nawet do 1 MB danych,teraz sobie policz,jeśli film zajmuje 10 MB przykładowo,to może być nawet minuta jakiegoś filmu,np. z YouTube,a ściągniesz 30 filmów,to jest to 300 MB,wolno ci na własny użytek,o ile tego nie udostępniasz,na tym przykładzie widać co najbardziej zużywa pakiet.

Jak pisze mój poprzednik,wszystko zależy od gry.Samo sterowanie postacią w CSie to jest bardzo mało danych,to dane w stylu “idż prosto”,“strzelaj”,“rzuć granat”,“przeładuj”