Co mi zepsuło Windows Store?

Mam pytanko. Używałem zawsze ccleaner i wise reg cleaner do szyczszenia systemu i wszystko było w porządku. Potem doinstalowałem jeszcze CCenhancer i Wise disk Cleaner. Po jakimś czasie zauważyłem, że MS Store się zepsuł tzn. był nadal w systemie ale po uruchomieniu go wyskakiwało, że błąd z połączeniem internetowym mimo, że internet działał bez problemu w systemie.
Zastanawiam się który program mógł mi to zepsuć. Może w tym CCenhancer zaznaczyłem za dużo opcji, nie mając nawet pojęcia do czego służą.

Ktoś miał coś podobnego? Czy te programy są bezpieczne do używania?

Nie.

Napraw CACHE Microsoft Store:

Nawet ten Wise disk cleaner kiepski?

Szczególnie ten!

Co mozna miec jeszcze oprocz ccleaner, wise registry cleaner i system ninja?

edit:Przetestowałem na stacjonarce CCEnhancer, zaznaczylem wszystko z pozycji Windows Store do czyszczenia i tak oto sklep zniknął. Więc mój błąd klikałem i nie wiedziałem co. Wszystko jasne dzięki.

1 polubienie

Windowsowe oczyszczanie dysku?

Też odradzam! Kompletnie zbędny.

Glarry Utilities nigdy mi nic nie zepsuł :sweat_smile:

Tu muszę napisać że CCleaner z Winapp2.ini(CCenhancer) i Bleachbit też z tym skryptem, nigdy niczego mi nie zepsuł, nawet gdy miałem prawie wszystkie powłączane.

Wygląda mi to na jednostkowy przypadek.

Możliwe że aktualizacja się tobie nie dokończyła i taki jest tego efekt.

1 polubienie

Obstawiam jednak błąd instalacji nowej wersji MS Store. Najprawdopodobniej wyłączyłeś komputer w trakcie aktualizacji i coś się urwało :wink:
Aktualizacje sklepu i aplikacji Micro… mają miejsce dość często ,mała rada ,przed wyłączeniem kompa odpalaj zawsze Sklep , klik na trzy kropki w prawym górnym rogu , klik na “Pliki do pobrania i aktualizacje” i klik na pobierz aktualizacje , jeśli coś tam jest pobierze się w kilka sekund .
Inna sprawa to duże aktualizacje Windowsa ,te niejednokrotnie psuły sklep wielu użytkownikom którzy wylewali swoje żale na oficjalnym forum Microsoftu.