Co mnie czeka przy montażu drugiego dysku?

Zainstaluj AIDA64, przejdź do Płyta główna, Pamięć i sprawdź w Paging File wartość Current / Peak Usage (uruchom “duży” projekt w Photoshop i sprawdź maksymalne użycie pliku wymiany/Peak Usage).

 

Będziesz instalował na nowo system czy przenosił z obecnego dysku na nowy?

 

 

A co ma hibernacja do pliku wymiany?

Po pierwsze czym się różni indeksowanie od stronicowania bo się pogubiłem?

Po drugie, będę instalował system na nowo na SSD.

Indeksowanie służy do przyspieszania wyszukiwania plików na dysku, plik stronicowana to tzw. pamięć wirtualna czyli część dysku używana przez system jako “niby RAM”.

Na razie dziękuje za wiele pomocnych postów i chce przypomnieć, że dopiero za kilka lub kilkanaście dni będę montował SSD ponieważ musi jeszcze dojść pocztą okablowanie oraz stelaż do dysku.

Piszę o tym bo może ktoś się zdenerwować, że cały czas przeprowadzam symulację montażu zamiast zabrać się za konkretna robotę.  :wink:

 

 

Tak przy okazji wyłączyłem na moim osobistym kompie indeksowanie bo chyba jednak jest to mało przydatna usługa a mam teraz dziwne wrażenie że komputer chodzi szybciej ale może to tylko sugestia i złudzenie a może nie. Wydaje mi się, że też zdecydowanie szybciej ładują mi się strony w internecie.

Na pewno przyda się to wyłączyć na SSD bo zmniejszy ilość zapisywanych danych a przeczytałem, że dobre SSD ma tylko lub aż 100 000 cykli zapisywania a potem może być kaput, więc lepiej rzeczywiście ograniczać niepotrzebną pracę dysku.