Co moge napisać na informatykę na 6 na koniec roku

Witam

Możesz napisać kalkulator przeliczający różne systemy liczbowe. Myślę że to będzie proste do zaprogramowania i wykraczające poza program 5 klasy podstawówki :wink:

Kalkulator uwzględniający kolejność wykonywania działań.

Podpowiedź: Odwrotna notacja polska i maszyna stosowa

 

 

Piąta klasa podstawówki. Nawet gdyby chłopakowi się udało (byłbym pod wrażeniem), to nie wiem, czy “pani z informatyki” coś takiego by doceniła/zrozumiała.

Chyba tutaj mógłbyś znaleźć coś dla siebie:

http://www.bobr.edu.pl/

Kalkulator to podejrzewam najfajniejszy pomysł, oczywiście o ile będzie posiadał kilka bardziej zaawansowanych funkcji.

Możesz jeszcze pomyśleć o edytorze tekstu z zapisem do plików txt lub programem podobnym do dziennika nauczycielskiego np. Z informatyki :slight_smile:

thx za pomysły napisze ten kalkulator

Jeżeli jeszcze nie zrobiłeś tego kalkulatora to może coś bardziej wow wizualnego a równie prosto np.: gra w kółko i krzyżyk? Jest to dobrze opisane w “Od zera do gier kodera” efekt wow murowany a wysiłek IHMO podobny :slight_smile:

na pewno bardziej praktyczny będzie kalkulator, szczególnie taki który wypisuje kolejne operacje :wink:

zawsze jak nie ogarnie to zostanie mu kalkulator walut, przeliczanie złotówek na euro lub dolary i odwrotnie :D. Jak na podstawówkę to starczy.

Dość ładnie i składnie się wypowiadasz, nie to co ja w Twoim wieku gdzie dodawałem wiele emotikon i różnych ■■■■■ół. Normalnie jest ryzyko, że człek pomyli Cię z dorosłym.

 

Co do przeliczania walut to faktycznie bardzo prosty do wykonania pomysł, a powinien zrobić wystarczająco dobre wrażenie.

Przelicznik walut wcale nie musi być taki prosty. Wystarczy się zastanowić: porządny przelicznik walut powinien pobierać kursy walut z internetu. Oczywiście, że jeżeli wybierzesz nowoczesny język, jak Python, to problemu nie będzie, bo masz tam moduł xml.dom.minidom, ale np. w C/C++ będzie to coś ciężkiego do napisania.

libCURL?

LIbCURL chyba służy tylko do pobierania plików, a mi chodzi także o parsowanie pliku

libxml?

Czy jednak libxml jest w standardzie C? Chyba raczej nie.

A czy libCURL jest?

 

Jaka różnica?

Bo twórca tematu chce stworzyć program do szkoły, więc nauczycielka może chcieć zobaczyć kod źródłowy i sama skompilować program.

Można dostarczyć instrukcje kompilacji. Zresztą, na przeciętnym komputerze nie ma kompilatora żadnego języka.

[emoji2] Podejrzewam że jej wiedzia kończy się na przycisku enter