Witam
Możesz napisać kalkulator przeliczający różne systemy liczbowe. Myślę że to będzie proste do zaprogramowania i wykraczające poza program 5 klasy podstawówki
Kalkulator uwzględniający kolejność wykonywania działań.
Podpowiedź: Odwrotna notacja polska i maszyna stosowa
Piąta klasa podstawówki. Nawet gdyby chłopakowi się udało (byłbym pod wrażeniem), to nie wiem, czy “pani z informatyki” coś takiego by doceniła/zrozumiała.
Kalkulator to podejrzewam najfajniejszy pomysł, oczywiście o ile będzie posiadał kilka bardziej zaawansowanych funkcji.
Możesz jeszcze pomyśleć o edytorze tekstu z zapisem do plików txt lub programem podobnym do dziennika nauczycielskiego np. Z informatyki
thx za pomysły napisze ten kalkulator
Jeżeli jeszcze nie zrobiłeś tego kalkulatora to może coś bardziej wow wizualnego a równie prosto np.: gra w kółko i krzyżyk? Jest to dobrze opisane w “Od zera do gier kodera” efekt wow murowany a wysiłek IHMO podobny
na pewno bardziej praktyczny będzie kalkulator, szczególnie taki który wypisuje kolejne operacje
zawsze jak nie ogarnie to zostanie mu kalkulator walut, przeliczanie złotówek na euro lub dolary i odwrotnie :D. Jak na podstawówkę to starczy.
Dość ładnie i składnie się wypowiadasz, nie to co ja w Twoim wieku gdzie dodawałem wiele emotikon i różnych ■■■■■ół. Normalnie jest ryzyko, że człek pomyli Cię z dorosłym.
Co do przeliczania walut to faktycznie bardzo prosty do wykonania pomysł, a powinien zrobić wystarczająco dobre wrażenie.
Przelicznik walut wcale nie musi być taki prosty. Wystarczy się zastanowić: porządny przelicznik walut powinien pobierać kursy walut z internetu. Oczywiście, że jeżeli wybierzesz nowoczesny język, jak Python, to problemu nie będzie, bo masz tam moduł xml.dom.minidom, ale np. w C/C++ będzie to coś ciężkiego do napisania.
libCURL?
LIbCURL chyba służy tylko do pobierania plików, a mi chodzi także o parsowanie pliku
libxml?
Czy jednak libxml jest w standardzie C? Chyba raczej nie.
A czy libCURL jest?
Jaka różnica?
Bo twórca tematu chce stworzyć program do szkoły, więc nauczycielka może chcieć zobaczyć kod źródłowy i sama skompilować program.
Można dostarczyć instrukcje kompilacji. Zresztą, na przeciętnym komputerze nie ma kompilatora żadnego języka.
[emoji2] Podejrzewam że jej wiedzia kończy się na przycisku enter