Co mogę usunąć, co musi zostać


(sara r.) #1

Witam,

Przydałaby mi się podpowiedź czego mogę się pozbyć, a jakie programy muszą być, żebym sobie nie "spaliła" systemu, a może i faktycznie lapa.

Biorę się za generalne porządki i chce zostawić tylko to, co potrzebne żeby system działał, AllPlayera itp. Ale nie wiem, które pliki czego dotyczą.

Linki zawierają PrintScreeny folderu "odinstaluj programy" oraz folderu "program files". Swoją drogą dlaczego w "odinstalowywaniu" nie mam wszystkiego, co mam w "program files" i w Menu Start?

http://img716.imageshack.us/img716/8513/bgnc.png - "odinstaluj"

http://img17.imageshack.us/img17/3949/2j6u.jpg - "program files"

z góry dziękuję za pomoc.


(adam9870) #2

Zacznijmy z innej strony: których programów z tej listy używasz?


(sara r.) #3

Z tej listy “odinstaluj” już wywaliłam wszystko, co wiem do czego to służy a nie używałam. Reszty nie mam pojęcia czy potrzebne.

Z “program files” oprócz tego co konieczne interesuje mnie: 7zip do rozpakowywania, adobe - bo to służy do czytania pdf tak?, allplayer, allsong, avg, bluconect, chrome, java tez potrzebana, (tylko nie wiem czy aż tyle tej javy musi być) skype, gg, openoficce, q-tiping, gimp, vlc.

To są rzeczy, które używam i wiem do czego służą.

Ale taki Cyberlink nie mam pojęcia czy używam czy nie. Czasem nagrywam jakieś płyty. Ale chyba nie do tego to jest.

P.S.

Dodatkowo jeszcze mój dysk C ogólnie: http://img822.imageshack.us/img822/2793/npzv.jpg - nie wiem co to za rzeczy tam są i czy potrzebne.

Ja wszystkie pliki nie programowe trzymam na oddzielnym dysku. A wszystko ładuje się strasznie wolno i chce się pozbyć tego co nie trzeba. Używam Wise Cleanera do dysku i rejestru.