Co moge usunac ? Windows 7

Witam.

Posiadam netbook asus Eee PC X101 z windowsem 7 i niestety nie jest to idealne urzadzenie poniewarz posiada tylko 7,4 Gb pamieci wewnątrznej a sam soft wazy ponad. 7, obecnie zostalo mi jakies 1 mb wolny. Moje pytanie co moge zrobic, ewentalnie usunac z wind aby zwolnic troche pamieci (nawet te 50 mb) gdyz utrudnia mi to nawet przegladanie storn. na zmiane systemu za bardzo nie mam czasu.

Z gory dzieki

pozd :slight_smile:

wojtekk124 ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Czy na pewno tam jest Windows 7?

Według specyfikacji tam powinien być MeGo

W Gb podaje się prędkość urządzenia a nie pojemność (GB). Wolne 1 mb (milibit - nowa jednostka?). Pisze się “poniewaŻ”. Nie podałeś dokładnych danych. Posiadasz dysk SSD o pojemności 8 GB. System operacyjny to Windows 7 Starter. Inne wersje odmówią instalacji na tak małym dysku. Jedyne co można zrobić, to wyłączyć przywracanie systemu. W opcjach przeglądarki internetowej ustawić czyszczenie cache po zamknięciu systemu. Usunąć pliki Update - C:\Windows\SoftwareDistribution\Download*.* Folder Download musi zostać, kasujesz tylko to co zawiera.

Podaj programy, składniki systemu i co potrzebujesz do użytkowania. Na pewno, dodatkowe przeglądarki, to wielki balast i dodatkowe obciążenie, czyli playery, pluginy, dodatki itp. Bardzo dobrze się sprawuje ie9. Ze składników systemu windows trzeba wyłączyć defender, bo to masa aktualizacji, a znikoma wykrywalność. Lekki Essentials zabezpieczy. Awasty, AVG i inne, są ciężkie. Dobrze użyć programu odkurzacz i ccleaner. Możesz pobierać programy nie instalacyjne, czyli portable. zapisujesz na D, a małe portable nawet na pulpit i otwierasz zazwyczaj przez uruchom jako. Właśnie odkurzacz, ccleaner są w wersji portable. Dobrze jest zainstalować JetClean. Stare pliki, ścieżki i rejestr są bezpiecznie czyszczone i od razy system wyraźnie przyspiesza.