Co moge usunac ? Windows 7

(Wojtekbiel) #1

Witam.

Posiadam netbook asus Eee PC X101 z windowsem 7 i niestety nie jest to idealne urzadzenie poniewarz posiada tylko 7,4 Gb pamieci wewn膮trznej a sam soft wazy ponad. 7, obecnie zostalo mi jakies 1 mb wolny. Moje pytanie co moge zrobic, ewentalnie usunac z wind aby zwolnic troche pamieci (nawet te 50 mb) gdyz utrudnia mi to nawet przegladanie storn. na zmiane systemu za bardzo nie mam czasu.

Z gory dzieki

pozd :slight_smile:

(Agatonster) #2

wojtekk124 ,

Prosz臋 zapoznaj si臋 z tematem i popraw tytu艂 tematu na konkretny, m贸wi膮cy o problemie.

Prosz臋 poprawi膰 pisowni臋 w opisie problemu. W celu dokonania korekty prosz臋 u偶y膰 przycisku Edytuj przy po艣cie otwieraj膮cym ten temat.

Zignorowanie zalecenia b臋dzie skutkowa艂o przeniesieniem tematu do Kosza.

(falcon89) #3

Czy na pewno tam jest Windows 7?

Wed艂ug specyfikacji tam powinien by膰 MeGo

(Adam Bialek) #4

W Gb podaje si臋 pr臋dko艣膰 urz膮dzenia a nie pojemno艣膰 (GB). Wolne 1 mb (milibit - nowa jednostka?). Pisze si臋 鈥減oniewa呕鈥. Nie poda艂e艣 dok艂adnych danych. Posiadasz dysk SSD o pojemno艣ci 8 GB. System operacyjny to Windows 7 Starter. Inne wersje odm贸wi膮 instalacji na tak ma艂ym dysku. Jedyne co mo偶na zrobi膰, to wy艂膮czy膰 przywracanie systemu. W opcjach przegl膮darki internetowej ustawi膰 czyszczenie cache po zamkni臋ciu systemu. Usun膮膰 pliki Update - C:\Windows\SoftwareDistribution\Download*.* Folder Download musi zosta膰, kasujesz tylko to co zawiera.

(Bogdan_G) #5

Podaj programy, sk艂adniki systemu i co potrzebujesz do u偶ytkowania. Na pewno, dodatkowe przegl膮darki, to wielki balast i dodatkowe obci膮偶enie, czyli playery, pluginy, dodatki itp. Bardzo dobrze si臋 sprawuje ie9. Ze sk艂adnik贸w systemu windows trzeba wy艂膮czy膰 defender, bo to masa aktualizacji, a znikoma wykrywalno艣膰. Lekki Essentials zabezpieczy. Awasty, AVG i inne, s膮 ci臋偶kie. Dobrze u偶y膰 programu odkurzacz i ccleaner. Mo偶esz pobiera膰 programy nie instalacyjne, czyli portable. zapisujesz na D, a ma艂e portable nawet na pulpit i otwierasz zazwyczaj przez uruchom jako. W艂a艣nie odkurzacz, ccleaner s膮 w wersji portable. Dobrze jest zainstalowa膰 JetClean. Stare pliki, 艣cie偶ki i rejestr s膮 bezpiecznie czyszczone i od razy system wyra藕nie przyspiesza.