Co mogę usunąć z autostartu?

mb2707 usunęłam wszystko oprócz antywirusa jak napisałeś, zniknęła prawię połowa procesów z menadżera zadań i wszystko działa. :slight_smile:

mam jeszcze pytanie odnośnie ochrony komputera. dobrym rozwiązaniem jest AVG Anti-Virus plus do tego Malwarebytes Anti-Malware ? (miałam kiedyś AVG, ale to było przy XP i strasznie spowalniał system, więc nie jestem pewna czy teraz będzie działał bez zarzutów.)

Podaj konfiguracje swojego komputera min. ile RAM jaki procesor

Windows Vista Home Premium 32-bit SP2

Intel Celeron CPU 900 @ 2.20GHz

RAM 2GB

Przy tej konfiguracji to ja bym zostawił tego anti-virusa Microsoftu, ale AVG myślę że powinno uciągnąć.

Plusem MS Essentials Security jest to, że zastępuje Windows Defendera, a jak zainstalujesz inny program to nie wiadomo czy go wyłączy i będzie mulił kompa. Jeżeli umiesz go wyłączyć ręcznie to nie ma problema :wink:

z tym nie mam problemu. :wink: dzięki za pomoc :slight_smile:

Hmm sam AVG raczej nie będzie ci mocno mulił kompa. Gorzej może być przy pełnym skanowaniu dysku raz na jakiś długi czas i przy jednoczesnym używaniu jakiegoś programu który mocno obciąża kompa np. gry. Ja używam Kaspersky Internet Security i przy np. serfowaniu po necie czy innych rzeczach prawie nie widzę różnicy gdy jest włączony czy wyłączony. Dużo w tym momencie też zależy od sprzętu. Jeśli ci mulił na Xp najpierw bym ci radził zoptymalizować kompa jeśli tego jeszcze nie zrobiłaś i zobaczyć efekt choć przy procesorze 2.2 GHz i 2GB RAM myślę, że będzie dobrze.

nie gram w żadne gry. najbardziej obciążającym procesem jest chyba firefox :wink:

mulił mi na XP bo komputer nie był używany przeze mnie (głównie przez rodzeństwo) i to raczej stąd (tak sądzę).

jest świeżo po optymalizacji i działa lepiej jak po formacie. :slight_smile: