Co mogę usunąć z autostartu?

usunęłam to co wiem że niepotrzebne, ale nie jestem pewna co zrobić z tym:

Tak HKCU:Run CubeDesktop

Tak HKLM:Run SynTPEnh C:\Program Files\Synaptics\SynTP\SynTPEnh.exe

Tak HKLM:Run NDSTray.exe NDSTray.exe

Tak HKLM:Run cfFncEnabler.exe cfFncEnabler.exe

Tak HKLM:Run RtHDVCpl RtHDVCpl.exe

Tak HKLM:Run TPwrMain %ProgramFiles%\TOSHIBA\Power Saver\TPwrMain.EXE

Tak HKLM:Run HSON %ProgramFiles%\TOSHIBA\TBS\HSON.exe

Tak HKLM:Run SmoothView %ProgramFiles%\Toshiba\SmoothView\SmoothView.exe

Tak HKLM:Run 00TCrdMain %ProgramFiles%\TOSHIBA\FlashCards\TCrdMain.exe

Tak HKLM:Run avast5 C:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast5\avastUI.exe /nogui

Tak HKLM:Run MSSE “C:\Program Files\Microsoft Security Essentials\msseces.exe” -hide -runkey

Tak HKLM:Run TrojanScanner C:\Program Files\Trojan Remover\Trjscan.exe /boot

Masz Avasta i Microsoft Essentials Security czy został tylko wpis któregoś z nich?

mam obydwa programy.

Jak masz obydwa to ci na pewno muli kompa niesamowicie. Nie można mieć 2 antywirusów bo ci rozwali system. Odinstaluj Avasta najlepiej bo ten microsoftu jest moim zdaniem lepszy.

Odinstaluj jednego antywirusa albo miej w pogotowi płytę instalacyjną systemu bo będziesz musiał zainstalować od nowa system jak tego nie zrobisz.

to może jeszce zainstaluj nortona,pande avg,avire bo mało tego masz ,puzniej sie dziwisz że ci komp muli,bravo oby tak dalej

ifun , usuń

HKCU:Run CubeDesktop

HKLM:Run avast5 C:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast5\avastUI.exe /nogui

I może jeszcze

HKLM:Run TrojanScanner C:\Program Files\Trojan Remover\Trjscan.exe /boot

Koniecznie odinstaluj tego Avasta.

człowiek się przecież uczy na błędach :stuck_out_tongue: dzięki za pomoc :slight_smile:

Czemu Avasta? moim zdaniem avast jest o wiele lepszym produktem, szczególnie w wersji 5 :wink:

Na pewno jest lepsza 5 od 4 :wink: ,

Bo przeglądam dział bezpieczeństwo i co druga osoba ląduje tam z Avastem albo z ESET’em,z tego nie innego względu .

Ale dobry antywirus jak wykryje jakieś inne tego typu oprogramowanie krzyczy żeby je usunąć a Avast lub MS tego nie zrobił więc w tym względzie oba są do kitu

MariuszListecki , a to dobre spostrzeżenie.

Dzięki ale tak jest co nie którym nawet zapora windowsa przeszkadza jak mają własną A te programy ponieważ się nie wykryły koledze system zamuliły

Avast ma niską wykrywalność i tak trzeba mieć coś jeszcze a MS Poza Win 7 XP i legendarną 98 nic dobrego nie wydał

Nie używałem tego MES ,ale np na dp ocenę ma niezłą 8.3 ,więc zdaje się być coś wart.Z dalszą wypowiedziom też się nie za bardzo zgodzę ,bo od 3 lat jestem szczęśliwym posiadaczem ,stabilnego,bezawaryjnego systemu jakim jest…Windows Vista :wink:

Tak czy siak, jeśli autor wątku chodzi po zaufanych stronach i jest rozsądny, to jeden grzyb którego antywirusa zostawi.

Co do jego rozsądku to 2 antywirusy każą mieć wątpliwości Kolego Ale vista ma już SP 2 I jest po chorobach o których było głośno nawet tu na forum. Wersja podstawowa miała tyle wspólnego ze stabilnością co pies z kotem 7 nie jest idealna ale ma na pewno mnie wad własnych

To dziewczyna :wink: nie musi wszystkiego wiedzieć, może nie znać się dobrze jak my na software i innych komputerowych zagadkach, sam takich podstawowych rzeczy kiedyś nie wiedziałem, ale może być rozsądna w innej kwestii i używać równie rozsądnie internetu :wink: Dlatego piszę, że jeśli buszuje po bezpiecznych stronkach to bez różnicy którego antywirusa zostawi, ryzyko zakażenia wirusem będzie bardzo małe. Nie możesz się ze mną nie zgodzić :wink:

Zgadzam sie ale Ty też nie możesz sie nie zgodzić ze mną że lepszy antywir by sie raczej nie zainstalowałby sie jej bo kazał by wyrzucić poprzedniego

hm… w takim razie mam odinstalować i Microsoft Security Essentials ? jeśli tak to jaki antywirus proponujecie ?

(ogólnie nie pcham się na ‘podejrzane’ strony a z tymi antywirusami nie miałam pojęcia… :? )

Może ja wyjaśnię dlaczego napisałem żeby odinstalować Avasta.

Uważam, że Avast jest po prostu niebezpieczny jak się go używa na dłuższą metę bo robi tyle fałszywych alarmów, że albo sobie będziesz ciągle usuwać nieszkodliwe pliki, albo zaczniesz go ignorować i wpuszczać wirusy.

Jeżeli chodzi o zabezpieczenie kompa przed wirusami to po prostu trzeba mieć antywirusa, do którego ma się jako takie zaufanie, nie ważne jaki to będzie program. Nie ma anty-virusów w 100% skutecznych, każdy może coś przepuścić i dlatego dobrze od czasu do czasu przeskanować kompa czymś innym, jakim skanerem online na przykład.

Ja bym ogólnie wyrzucił wszystko oprócz jednego antywira, którego wybrałaś. Zresztą najlepiej będzie zainstalować jakiś menager autostartu i pousuwać to wszystko metodą prób i błędów. W razie jak coś przestanie działać to można zawsze przywrócić. Ja na swoim lapku LG mam tylko zostawionego antywira chociaż na dysku jest pełno różnych programów i wszystko działa bez zarzutu z Windowsem 7.

HKLM:Run NDSTray.exe NDSTray.exe - jest to konfigurator sieciowy Toshiba

Tu jest o SynTPEnh.exe

cfFncEnabler.exe - to też jakiś komponent Twojej Toshiby

HKLM:Run TPwrMain %ProgramFiles%\TOSHIBA\Power Saver\TPwrMain.EXE - jest to programik, który w zależności od źródła zasilania ustawia parametry świecenia matrycy

Reszta pewnie jest też coś od Toshiby, więc jakieś śmieci niepotrzebne do użytkowania zwykłemu użytkownikowi komputera.

Poza tym większość rzeczy, które oferuje Toshiba swoimi aplikacjami ustawisz w systemie.