Co mogę usunąć z autostartu

Witam,

Posiadam laptop lenovo g50-80 z systemem Windows 7. Co mogę odznaczyć w autostarcie, żeby komputer szybciej mi się uruchamiał?

Z góry dziękuję za pomoc!

1 2

Usuń wszystko, potem zobaczysz czy czegoś Ci brakuje i najwyżej włączysz z powrotem.

Lenovo Energy i Battery musi zostać, jedno odpowiada za podawanie stanu akumulatora, drugie, ze wentylatory nie szaleją. Przynajmniej w moim Ideapadzie. :wink:

Jakie parametry ma laptop?

Chodzi o podzespoły czy temperatury/użycie procesora? Jeśli o temperatury/użycie to jak je najlepiej sprawdzić i w którym momencie?

w pierwszej kolejności Avasta.

Przeglądarkę Avasta w ogóle wywaliłem, a sam program mogę odznaczyć w autostarcie bez ryzyka utraty ochrony antywirusowej?

Wierz mi to cię w ogóle nie chroni przed wirusami. Avast to sam jest jednym wielkim “wirusem” i zamulaczem systemu. Używając go tylko katujesz swój komputer.
Ogólnie jeżeli chcesz bardzo dobrą ochronę antywirusową to proponuję upgrade do W10 i Defendera.

Radziłbym na twoim miejscu odinstalować Avasta i zainstalować jakiegoś Kasperskiego albo jak masz pełny portfel albo masz plan kupić antywirka to Nortona.
Wracając do tematu to raczej wszystkie funkcje najlepiej jak byś zostawił włączone, bo są odpowiedzialne albo za baterie albo za jakieś parametry związane z systemem.

Nie koniecznie upgrade do W10 wystarczy do W8.1 , który ma wsparcie do 2023 roku, który posiada mniej irytujących aktualizacji systemu albo zostanie na W7 i zainwestowanie w płatnego antywira.

1 polubienie

Tu się zgodzę. Choć mało komu odpowiada interfejs W8.

Tu się nie zgodzę. Nawet płatny antywirus nie załata dziur które mogą się pojawić w niespieranym systemie. Na to nie będzie łatek bo łatki dostarcza tylko producent systemu a nie producent antywirusa.

Wiadomo łatki-łatkami. Lecz płatny antywirus raczej da rade. Microsoft przecież w 2k19 wypuścił łatkę do WinXP to wiec jak W7 będzie miał duży problem to raczej Microsoft wypuści aktualizacje jakaś albo cokolwiek. Mając jeszcze to na głowie ,że jeszcze okolo 20% użytkowników podłączonych do internetu korzysta z tego systemu w czym ja :smiley:

1 polubienie