Co mogę usunąć z Menedżera zadań windows

Witam. Mam problem ponieważ dużo mam procesów i nie wiem do czego one są i które mogę z nich usunąć.Proszę o opisanie ich i które są nie potrzebne to które mogę usunąć.

http://imageshack.us/photo/my-images/35 … ndows.jpg/

Z menedżera zadań nic nie można usunąć.

Możesz ewentualnie zamknąć niektóre procesy.

Wiele z nich, to procesy usług systemu i wyłączyć je można tylko poprzez wyłączenie tychże usług.

Po restarcie systemu, zamknięte procesy zostaną ponownie uruchomione, a niektóre nawet nie dadzą się zamknąć lub po zamknięciu automatycznie wystartują ponownie.

Dlatego najlepiej wyłączyć zbędne aplikacje z autostartu systemu.

Wciśnij klawisz znaczka Windows + literę R.

Wpisz msconfig

Zakładka Uruchamianie

Odznacz tam autostart aplikacji, których nie chcesz uruchamiać ze startem systemu.

Na forum za pewne jest lista usług systemu Windows, które można bezpiecznie wyłączyć.

Które z tego mogę wyłączyć ??

263a392f58793c68m.jpg

zacznijmy od tego że nie wyłączaj tego poprzez msconfig(będzie ci wyskakiwać okienko że jest uruchamianie selektywne) tylko np przez ccleanera przy okazji możesz przeczyścić komputer

zostaw tą cegle i zrób normalne zdjęcia bo nic nie widać

PS nawet nie wiedziałem że gg bierze 115MB ramu mój wtw bierze tylko 3,5MB ramu

Jakie uruchamianie selektywne ?

Jednorazowe okno z informacją o dokonaniu zmian.

Wystarczy zaznaczyć, aby nie pokazywało się więcej i po sprawie.

Zakładka rozruch w ogóle Go nie interesuje…

Taka operacja nie szkodzi systemowi.

Żadne inne opcje systemu nie zostaną wyłączone.

Nie rozumiem ludzi, którzy zielonym w danym temacie polecają CCleaner lub Combofixa…

To nie są programy zabawki.

CCleaner może uwalić rejestr, jeżeli ktoś przyciśnie zbyt wiele nieodpowiednich przycisków…

no tak po c**j korzystać z prostszego nardzędzia

i umyj oczy gdzie ty tu widzisz combofixa

tylko nowi użytkownicy polecają ale starsi tak koło 600postów nie sam se zobacz to samo z tobą masz ledwo 70 postów a już się wymądrzasz

przyjdzie 1 taki i myśłi że jest najmądrzejszy

no kurde włączyłem w ccleanerze wszystkie opcje po parę razy i jakoś system dalej działa

a w msconfig to 10s roboty i system będzie bardzo źle działał bo połącza się usługi które powinny być włączone np od przywracania systemu i internetu wtedy to już ciężko będzie samemu przywrócić połączenie

a zapomniałem dodać ze ccleaner robi kopie zapasową a msconfig nie

PS napisz mi co można nacisnąć w ccleanarze żeby uwalić system muszę to wysłać twórcy programu

Przykro mi, ale Ty nie wiesz o czym piszesz.

Wyłączanie programów autostartu przez msconfig nic nie zepsuje - nie chrzań, że się tak wyrażę.

Zaznaczanie / odznaczanie modyfikuje tylko dane wartości w rejestrze na 1 lub 0.

Nic się przez to zepsuć nie może !

Odnośnie liczby moich postów, głąbie - to wiedz, że jestem na tym forum nowy, co nie oznacza, że nie posiadam wiedzy.

Wyłączenie autostartu z poziomu msconfig nie powoduje kombinowania przy usłudze internetu i przywracania systemu, cwaniaczku.

Nawet, gdyby w zakładce usług coś wyłączył, to ponownie zaznacza daną opcje, wykonuje restart i już.

Nie cwaniakuj i nie klnij, naucz się pisać poprawnie.

Jak masz zaśmiecać wątki z tyłka wyciągniętymi teoriami na temat uszkodzenia systemu przez wyłączenie programów z autostartu =D> , to idź gdzie indziej.

Nie udzielaj się pode mną, bo nie lubię nabijaczy postów.

Raz jeszcze zaznaczę: MSCONFIG jest po to, aby z niego korzystać. Nie po to, aby się go bać.

chłopie się zdecyduj raz piszesz o całym programie a 2 razem o samym ustawianiach autostartu

piszesz to tylko po to żeby nie wyjść na idiotę

jak można zepsuć system usuwając cały autostart chyba cię porypało co najwyżej można tam wyłączyć parę niepotrzebnych programów, potrzebnych też ale łatwo je dodać z powrotem

i o co ci chodzi z tym ccleanerem bo nie rozumiem też można dać disabled i nim się nie da uszkodzić systemu tak jak msconfig(który jest dla lekko zaawansowanym użytkownikiem)

Spójrz raz jeszcze, co napisałem.

Jeżeli masz problemy ze zrozumieniem, to przykro mi.

Nie napisałem o wyłączeniu całego autostartu, a programów z grupy autostartu.

Co do CCleanera, to tak jak pisałem wcześniej - to nie jest zabawka.

Zwłaszcza dla użytkowników, którzy nie potrafią zrobić porządnego zrzutu ekranu.

Narzędzie msconfig, a zwłaszcza zakładka uruchamianie, to na pewno nie jest nic dla zaawansowanych użytkowników…

Ale skoro czujesz się zaawansowany poprzez używanie msconfig, to ja w takim razie koło Ciebie nie piszę, bo ktoś pomyśli, że jesteśmy tak samo “zaawansowani”.

Z mojej strony tyle, dziękuję za uwagę.

Zanim sie pozabijacie …

GarrutoSan , ma racje , msconfig to menadżer autostartu i nic więcej poza tym zmiany nim dokonana są w pełni odwracalne więc jest bardzo bezpieczny (w przeciwieństwie do regedit czy hijackthis)

karolek22210 , daj scrina z msconfig> uruchamianie to wszystko będzie jasne

Screeny są na górze, ale cóż z tego, kiedy nie da się z nich niczego odczytać.

Autor chyba już sobie odpuścił :slight_smile:

zdecyduj się

odwracalne jest ale zwykły użytkownik nie będzie wiedział co zrobił więc lepszy jest ccleaner i od razu przeczyści sobie komputer

i msconfig to tez nie zabawka jeśli nie będzie wiedział czego nie ruszać to z żądnych z tych narzędzi nie powinien używać

1 umie wyłączyć punkty przywracania i drugie może je usunąć

my tu mówimy o programach które nie są zbyt bezpieczne jeśli będzie się klikać wszystko co popadnie

http://imageshack.us/photo/my-images/338/systemf.jpg/

Sorka, że to tak długo ale nie miałem dostępu do internetu.

@pawcio1212 Uspokoisz się wreszcie. :slight_smile: Jeśli autor tematu będzie stosował się do rad jak i co zrobić w msconfig to raczej nic nie zepsuje. Może to i nie dla zaawansowanych “użyszkodników” ale czy np. OTL powstał z myślą o amatorach grzebania w komputerze. Nie. Ale jest odpowiednia instrukcja do niego więc problemów zwykle nie ma. GarutoSan podał co i jak zrobić w msconfig czyli instrukcję tegoż narzędzia. A ty piszesz że mający problem będzie klikał gdzie popadnie. Daj już spokój. :smiley:

@karolek22210 AdobeARM, fwupdate możesz wywalić z autostartu bo to niepotrzebne aktualizatory programów: Adobe Reader i firmware LG. Czy używasz Microsoft Messenger? Bo jeśli nie to usuń jeszcze msmsgs. Oczywiście Gadu Gadu może też się nie uruchamiać przy starcie. Jeśli chcesz by się nie uruchamiało przy starcie wywal z autostartu również gg. To tyle mogę powiedzieć. :slight_smile:

pawcio1212 , kiedy Ty wreszcie pojmiesz że ccleaner działa podobnie jak regedit lub hijackthis - czyli usuwa bezpowrotnie klucze rejestru a msconfig zmienia jedynie ich wartości

No spoko wyłączyłem je. A które procesy można zawsze wyłączać przez zakończ zadanie ??

Foto:

http://imageshack.us/photo/my-images/600/zadagd.jpg/

U mnie jest tylko 38 procesy a w uruchamianiu mam tylko http://w549.wrzuta.pl/obraz/1Hzg0Vm7CCV/dp

(E:\1.avi widoczne na dole to hobby)

  • zostaw narazie tylko antyvira a jak coś będzie potrzebne to możesz sobie dodać do uruchamiania

zalecam wyłącznie GG bo bardzo zmula przy starcie - zwłaszcza jeżeli to “Nowe Gadu”

tak patrze i w ccleanerze też się da wyłączyć klucz nie trzeba usuwać

wiem do czego służy ccleaner i tego nie będę zmieniał

wystarczy go zainstalować otworzyć na klucze rejestru i jest tam taki przycisk disable(nie po polsku ale jest)

co do tematu

wyłącza się to czego się nie używa

i odinstaluj programy z których nie korzystasz

karolek22210 , wywal jeszcze : DTLite ,Jusched ,StartAutorun.

Najlepiej jest jak w autostarcie masz tylko niezbędne do działania kompa sterowniki,antywirus,zapora.

Co do reszty programów o których nikt nie wspomniał ,to jeżeli pobrałeś i zainstalowałeś CCleaner (w CCleaner mamy ścieżki do programów ,ustaw kolumny tak aby było widać całą ścieżkę i nazwę.) > Narzędzia > Autostart > I zrób wyraźny screen.

Proszę

http://imageshack.us/photo/my-images/254/ccleanerg.jpg/