Co moge usuwać

Mam pytanko: Co moge usuwać z dysku C: bo mam bardzo zawalony i chcialem sie dowiedziec. szukalem ale nic znalazłem

PANEL STEROWANIA / DODAJ USUN !

a co usuniesz to twoja sprawa , nie wiem co masz na twardym dysku !

Mozesz zrobic tak. Kliknij mój komputer> prawy klawisz na ikonce dysku>właściwości>porządkowanie dysku. Jeśli masz Xp, lub 2000 to

wejdź na dysk C Documents and Settings>katalog “usera”>Ustawienia lokalne>tmp i usun zawartośc i to samo dla folderu Temporary Internet Files.

Jeśli masz kilku użytkowników powtórz czynnośc dla każdego z nich’

Jeśli masz XP do wejdż na C:\WINDOWS\Prefetch i usun zawartośc.

Sprawdż rejestr programen np. jv16tools i skasuj złe wpisy.

Ale jezeli to usune to czy nic mi sie z kompem nie porobi ??

Poczytaj Tu znajdziesz wiele opcji które cie interesują

:arrow: Odchudzamy Windows

Niczym to nie grozi ten katalog istniej etylko w XP. Dodatkowo możesz sciągnąć http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=59&id=567 i po oczyszceniu dysku urchomic Diskkepera. W ustwieniach IE możesz ograniczyc rozmiar tempów

Wybacz ale poinformuj kolegę że jest to wersja płatna i zmieni mu istniejącego defragmentatora w XP. Nie ma potrzeby sciągać tego programu. A co więcej C:\WINDOWS\Prefetch nie ma nic z zaśmiecaniem Windowsa. :?

Ale koledze chodzi o zwolnienie miejsca na dysku C:

Oczywiście, że wprost nie znaczenia to dla wielkości wolnej przestrzeni na dysku, ale wychodzę z następujacego założnia, że user zaczyna robic porządki na dysku gdy system zaczyna chodzic wolno, więc chodzi tu o

zwolnienie i przestrzeni na dysku jak i wyrzucenie różnych śmieci.

No właśnie. W linku który podałem jest wszystko opisane jak zastosuje sie do tego zyska sporo miejsca. A dopiero po tym przeczyszczenie rejestru i defragmentacja. Ale bez potrzeby sciągania programu, bo chłopak jeszce bardziej sobie namiesza niz ma. :smiley:

Najprościej ,dodaj usuń programy i wszelkie gry których nie używasz.

Możesz użyć opcji akcesoria- narzędzia systemowe-oczyszczania dysku.

W wypadku podkatalogu Prefetch ,nie zyskasz dużo miejsca kasując zawartość,ale można to zrobić ręcznie np,menadzerem plików Total Commander.

Na końcu zrób defragmentacje dysku.