Co mogę wyłączyć przy starcie systemu?

O4 - HKLM…\Run: [RTHDCPL] RTHDCPL.EXE

O4 - HKLM…\Run: [skyTel] SkyTel.EXE

O4 - HKLM…\Run: [Alcmtr] ALCMTR.EXE

O4 - HKLM…\Run: [JMB36X IDE Setup] C:\WINDOWS\JM\JMInsIDE.exe

O4 - HKLM…\Run: [Gainward] C:\Program Files\VDOTool\TBPanel.exe /A

O4 - HKLM…\Run: [nod32kui] “C:\Program Files\Eset\nod32kui.exe” /WAITSERVICE

O4 - HKLM…\Run: [WOOWATCH] C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\Watch.exe

O4 - HKLM…\Run: [WOOTASKBARICON] C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\GestMaj.exe TaskBarIcon.exe

O4 - HKLM…\Run: [AdslTaskBar] rundll32.exe stmctrl.dll,TaskBar

O4 - HKLM…\Run: [WinampAgent] “C:\Program Files\Winamp\winampa.exe”

O4 - HKLM…\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvCpl.dll,NvStartup

O4 - HKLM…\Run: [nwiz] nwiz.exe /install

O4 - HKLM…\Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvMcTray.dll,NvTaskbarInit

O4 - HKLM…\Run: [NeroFilterCheck] C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NeroCheck.exe

O4 - HKLM…\Run: [sSBkgdUpdate] “C:\Program Files\Common Files\Scansoft Shared\SSBkgdUpdate\SSBkgdupdate.exe” -Embedding -boot

O4 - HKCU…\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

O4 - HKCU…\Run: [spybotSD TeaTimer] C:\Program Files\Spybot - Search & Destroy\TeaTimer.exe

O4 - HKCU…\Run: [bgMonitor_{79662E04-7C6C-4d9f-84C7-88D8A56B10AA}] “C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NMBgMonitor.exe”

Karolina7111 , możesz wyłączyć wszystko :stuck_out_tongue:

Tylko dużo programów będziesz musiała włączyć po włączeniu systemu :stuck_out_tongue:

Wydawało mi się, że niektóre programy są systemowe… W takim razie już nic nie rozumiem :frowning:

Karolina7111 , daj screena z msconfig’u

Bedzie mi lepiej ocenić :wink:

Srart > uruchom > msconfig i praktycznie wszystko do wyłączenia (oprucz “C:\Program Files\Eset\nod32kui.exe” /WAITSERVICE)

i w msconfig wszystkie modyfikacje są odwracalne - w hijackthis również tylko musisz robić backups

Według mnie tyle możesz wyciąć, a nad tym co powyżej zastanów się.

3 linijka to program z grafy Gainward

4 - antywirus nod32 - zostawić.

5 i 6 to neostrada

8 - agent Winamp-a

10 - systemowy, ale rzadko używany

11- rezydent antispy- Spybot - jest bezpieczniej, ale wolniej i trochę ramu zżera (sam mam to włączone do netu)…:mrgreen: