Co mogę wyłączyć z usług w Viście?

Witam, Co mogę wyłączyć bezpiecznie z usług mam bluetootha ale nie mogę go w usługach znaleźć i ogólnie przy starcie systemu mam aż 60 procesów to nie normalne chyba :smiley: programy niepotrzebne z autostartu wyłączyłem!

Więc co wyłączyć?

Thx z góry. pzdr :stuck_out_tongue:

Pierwsze 2 linki:

http://www.google.pl/search?client=fire … j+w+Google

no to jadę z koksem obadamy co pomoże :]

Bierz poradę z Xp.net… to drugie z usługą licencjonowania to nie dobry pomysł ponieważ może przestać działać panel sterowania (ot uzna że pirat :D)

Połowa Visty przestanie działać :lol:

Większość jak “optymalizuje system” nie czyta przypisów i tak robi… a potem psioczy że Vista jest do d… bo się popsuła!

Jakiś konkretny program byście polecili może do optymalizacji?

Jakiś konkretny artykuł może macie?

Z tych "poradników o optymalizacji " na Googlach to naczytałem że szok ;} niektórzy podają do wyłączenia takie usługi że za głowę można się złapać. Im więcej czytam to tym bardziej się dowiaduję że im bardziej człowiek co do poniektórych się zastosuję to zamist przyśpieszyć zwolni maszynę ;/

Do optymalizacji Vista Sunrise Konfigurator

Co do porady z xp.net dot. UAC to nie wyłączamy UAC tylko wyskakuje nam okienko z prośbą o podanie hasła (coś takiego jak w linuksie). Wg mnie bezpieczna forma, nikt nie znający hasła nie rozwali systemu :slight_smile:

ale jak klikam w Vista Sunrise Konfigurator znaczy zaznaczam wyłączenie wszystkich oprócz ostatniej usługi po restarcie nadal są włączone ;/ lipa coś nie teges :smiley:

źle robisz

Bartku czy byłbyś mnie wstanie oświecić w czym błąd robię? Byłbym bardzo wdzięczny :smiley:

To nic że są zaznaczone!

W programie wyraźnie pisze: “Odznacz te usługi które są potrzebne dla twojego systemu po czym naciśnij przycisk Dostosuj itd…”

To co tam zaznaczasz czy odznaczasz nic nie powoduje tylko konfiguruje działanie algorytmu konfiguracji usług który dopiero konfiguruje te usługi po naciśnięciu przycisku “Dostosuj usługi do lepszej wydajności”,

NIE MA ŻADNEGO ZNACZENIA czy po ponownym uruchomieniu programu te checkboxy są zaznaczone czy nie. Ich stan nie jest zapamiętywany gdyż nie musi być. Wiem że dla niektórych może to powodować konflikt myślowy z standardowym schematem działania checkboxów no ale takie było założenie.

Czyli tak:

  1. Odznaczasz sobie co tam chcesz nie mieć wyłączone

  2. Naciskasz przycisk “Dostosuj usługi dla lepszej wydajności”

  3. Mechanizm automatycznie dostosuje listę usług wg kryteriów które wybrałeś. ps. nie tylko wymienione usługi są wyłączane!

A jak chcesz przywrócić oryginalny stan usług to klikasz: “Przywróć oryginalną konfigurację usług”

ew. możesz znowu po odznaczać inne usługi które mają nie być wyłączone i ponownie nacisnąć “Dostosuj usługi do lepszej wydajności”

Dla bardziej wnikliwych, następujące usługi zostają wyłączone:

string[] sTabl = { "PolicyAgent", "Spooler", "seclogon", 

                               "TrkWks", "IKEEXT", "SSDPSRV", "CscService", 

                               "iphlpsvc", "lmhosts", "EMDMgmt", 

                               "LanmanWorkstation", "W32Time", "BITS", 

                               "WerSvc", "TabletInputService", "WSearch", "DPS",

                               "TermService", "WinDefend"};

a no to spoko :smiley: Dzięki wielkie sCooBy^.

OK “rąbnąłem” to co wyżej, może coś jeszcze ciekawego?

Czytałem o pamięci wirtualnej w sytuacji mojej posiadam 3 gb, to mam wyłączyć

"-automatycznie zarządzaj rozmiarem plików stronicowych… (odznaczyć)

i

-bez pliku stronicowania (zaznaczyć)

Good idea? 8)

Bardzo niedobra idea. Powoduje destabilizacje systemu.

System Windows jest w taki sposób zaprojektowany że część zasobów i tak ląduje w swapie, więc takie działanie może poważnie obniżyć stabilność systemu.

Przynajmniej ze znanych mi źródeł, takie praktyki z wyłączaniem pamięci swap nie jest zalecane!

Dokladnie, nie rób tego.

a z tych które mogę se odznaczyć ;]

http://img222.imageshack.us/my.php?image=uslugibv9.jpg