Co mogę z tego wycisnąć?

Aktualnie posiadam:

płytę Gigabyte GA-7N400 chipset nForce2-U400

procesor AMD Athlon XP 2000+ nazwa kodowa Thorton

pamięc 1x 256MB PC3200 (333) DDR Kingston

grafika Sparkle GF FX 5600 128MB AGP 8x

zasilacz Megabajt 350W (wiem, że kaszna)

chłodzenie na CPU GlacialTech Igloo 2510

chłodzenie GPU standardowe - radiator + wentylator

Jak w temacie - co z tego moge wycisnąć, nie wydając większej ilości pieniędzy, w co zainwestować i ile?

Everest pokazuje mi maksymalne taktowanie 3200MHz, ale to raczej nie jest w moim przypadku wykonalne - ograniczone fundusze.

Jeżeli czegoś nie podałem, to piszcie czego - wtedy podam!

na początek proponuje dokupić więcej pamięci - dokup jeszcze jedno 256 DDR. Procek nie zachwyca, proponował bym kupić Athlona 2500+, ale jeśli ktoś zna się dobrze na overclockingu, to z tego też co nieco wyciśnie :slight_smile: Grafika wzorowa, zasilacz także nie jest zły. Płyty głownej nie ma co zmieniać, chyba że kupywał byś procek rzędu 3.2, oraz jeśli chciałbyś zamienić pamiec na DDR2. Wtedy jednak bedziesz musial wymienic wszystko poza kartą graficzną, czego przy niewielkich funduszach nie polecam :lol:

Podsumowanie:

Dokup więcej pamięci

Kup nowy procek, lub wyciśnij moc z tego :twisted:

na Gigabyte slabo to widze ,a to dlatego ze standardowo ma wysokie temp. procka i ten ram 333 chcesz powyzej FSB 166 musisz nalozyc na niego radiator cena ok 12zl

dodac jeden wentyl do obudowy cena ok 8zl

i jak masz 80mm od procka, mozna dokupic drugiego i nalozyc na siebie

oraz radiatory na chipset plyty glownej ok 4-20zl na OBA MOSTTKI

i bedzie git

jak zasilacz wytrzyma :wink:

zreszta daj na PW to pogadamy

co do ramu to chyba sie mylisz 3200 to 400 sa DDR

Co do ramu, to mam zamiar kupić zestawik 2x 256MB 400, a tą kość opchnąć na allegro, albo gdzieś indziej. Mam Dual Channel DDR. Na mostkach mam standardowe radiatory, dokupię wentylatory. Wymiana CPU narazie nie wchodzi w rachubę, co najwyżej kręcenie, żeżeli zestaw GlacialTech Igloo 2510 (duży radiator alu i wentyl 80mm) nie starczy to kupie coś lepszego. Obudowę mam cały czas otwartą + wentylator pod dyskiem i pod zasilaczem.

Mam jeszcze pytanie, jak mógłbym zmienić bios w GF, bo słyszałem, że 5600 Ultra to ograniczone 5900.

na stronie producenta

masz BIOSY zarowno karty jak i chipsetu NVidia

Ja za to słyszałem że GF 5200 to ogranicznone 5600.

A nie lepiej kupić 1 x 512/400 (jakieś 330 blach )http://www.proline.pl

piotralek wiesz co to jest Dual Channel

:smiley: :smiley:

pamiatki w singlu to kiszka

Mi ten Komputer Idealnie pasuje kazda nowa gra jeszcze ruszy :stuck_out_tongue_winking_eye:

Ale mimo to, że ruszy, chciałbym żeby jeszcze dość płynnie działała, więc pytałem się czy da się to jakoś podkręcić!