Co może być przyczyną samoistnego wyłączenia się komputera?

Witam.

Jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość. “Przedstawię” najpierw komputer:

  • płyta główna: Gigabyte GA-H55M-D2H

  • procesor: IntelPentium i3 550 3,2GHz

  • karta graficzna: Gigabayte GTS 450 1GB

  • zasilacz: Xilence 550W

  • pamięć RAM DDR3 4GB 1333MHz

  • system operacyjny: XP Service Pak 3

Problem jest następujący, otóż podczas pracy komputer sam się wyłąncza i po 2-3 sekundach znów się uruchamia jak niby nigdy nic. Nie pokazuje się niebieski ekran (BSOD). Nie mam pojęcia co jest, czy to wina sprzętu, czy może systemu.

Ogólnie zaczęło się tak robić 2 dni temu, może to być wina że zaktualizowałem firefoxa? choć zawsze go aktualizuje i nic się nie działo więc raczej nie. W każdym razie jest problem z którym nie mogę sobie poradzić .

Pozdrawaim

Zmnień zasilacz.

A czemu akurat zasilacz? co z nim nie tak? Nie zauważyłem aby się przegrzewał.

Niby nic się nie dzieje, ale ogólnie zasilacze tej firmy nie należą do produktów godnych zaufania - że tak to ujmę :wink:

To wyłącz automatyczny restart komputera po wystąpieniu błędu:

  1. Kliknij prawym klawiszem ikonę Mój komputer i z menu kontekstowego wybierz Właściwości.

  2. W nowym oknie na zakładce Zaawansowane kliknij przycisk Ustawienia znajdujący się w sekcji Uruchamianie i odzyskiwanie.

  3. Odznacz opcję Automatycznie uruchom ponownie w sekcji Awaria systemu i kliknij OK.

A jeśli komputer zapisał jakieś pliki minidump, to można odczytać to tym programem: http://forum.dobreprogramy.pl/szukanie-przyczyny-bsod-pomoca-bluescreenview-t376739.html

jeżeli wyświetla się blue screen musisz zdiagnozować komputer powodem screena może być :

1 Ram pobierz memtest http://www.dobreprogramy.pl/Memtest86,P … 12492.html wypal go na płycie i odpal na nim kompa

2 HD pobierz hd tune i za pomocą tego programu zdiagnozuj twardziela jest bardzo dokładny i dobry program

3 Możesz równiez pobrać Burn in test który testuje wszystkie podzespoły i dla pewności sprawdzic jeszcze nim

4 Dokładne sprawdzenie systemu operacyjnego, uruchomienie w trybie awaryjnym itd.

pobierz bluesccreenview i zobacz czy błędy wypisane w BSOD’ach zawsze te same czy pojawiają są losowo

Ps i nie słuchaj głupich rad o wymianie czegoś bez jakiegokolwiek sprawdzenia

Dodane 09.09.2011 (Pt) 9:39

nie doczytałem dobrze tematu z tego co widzę to nie masz blue screena ale diagnoza i tak jest konieczna bez tego nie znajdziesz problemu więc zrób tak jak ci wyżej napisałem

dawidoff69 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Otóż jest odznaczony i jak napisałem nie pokazuje mi się bluescreen.

Nie słucham, nie będę wywalał 300 zł na zasilacz jeśli ktoś napisał mi “zmień zasilacz” bez żadnego konkretnego uzasadnienia. Pobawię się z programami podanymi przez kolegę.

w zasilaczu mogą być skoki napięcia i wtedy komputer może się resetować

a propo jeśli komputer działa to zasilacz się pożycza żeby sprawdzić a nie kupuje

Postaram się jakoś sprawdzić na innym zasilaczu czy będzie się działo tak jak napisałem na początku. A jeśli winny jest zasilacz, to może byście mogli mi doradzić jaki zasilacz do mojej konfiguracji sprzętu dobrać i jakiej mocy?

Góra 500 watt tutaj masz listę tych dobrych oraz tych których powinieneś się wystrzegać http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Dzięki za link, na pewno się przyda :slight_smile: W każdym razie należy sprawdzić istniejący czy na 100% jest przyczyną problemów.

http://www.proline.pl/?p=OCZ+OCZ500MXSP-EU

ja polecam tego

Ogólnie zastanawiam się nad OCZ lub MODECOM. Zaniosłem dziś kompa do serwisu i nie znaleźli problemu żadnego prócz drobnych nie istotnych błędów, wszystkie podzespoły są w porządku łącznie z zasilaczem. Jak odezwałem się i wspomniałem o zasilaczu powiedział, że jest on bardzo dobry.

Jeśli będziesz ufał sprzedawcom w sklepach, to daleko nie zajdziesz.

Nie napisałem, że ufam, tylko napisałem co mi powiedział. (Kiedyś miałem problem z bluesccreenem zaniosłem do tego serwisu i nie znaleźli żadnego błędu, nic się nie wyłączało im, a ja tylko odpaliłem w domu, coś tam robiłem i pach wyskoczył bluesccren).

Dodam jeszcze, że jako stwierdził że ze sprzętem wszystko jest dobrze to wspomina coś, że jak problem będzie się powtarzał to by jemu przynieść i on sformatuje itp. Nie chcę sam rozkręcać zasilacza i patrzeć czy są “nabrzmiałe” kondensatory itp. bo stracę gwarancję. Nie mogę znaleźć też osoby która by miała pożyczyć zasilacz na parę godzinek, co bym sprawdził czy na innym też dzieje się to samo.

oni zawsze tak powiedzą bo jeśli usmarzy ci się zasilacz to może pójść wszystko i zamiast wydatku 300 zł będziesz wydała 2000zł i tu mają zysk

zawsze to może być jakiś mniej rozgarnięty koleś w zasilaczach który patrzył tylko na ilość watów(W)

A może jest możliwość sprawdzenia jakoś czy na pewno te skoki napięcia są spowodowane zasilaczem?

Ludzie! Coście się czepneli tego zasilacza!

Takimi poradami możecie tylko narazić chłopaka na koszty i nic tym nie zdziałać.

Nikomu nie przyszło do głowy, żeby poradzić najpierw pomiar napięć?

Zasilacz może i nie jest pierwszej jakości ale nie znaczy to, że musi być winowajcą. Może jest, może nie jest.

dawidoff69 sprawdź najpierw napięcia swojego zasilacza:

jak-prawidlowo-sprawdzic-napiecia-zasilacza-komputerowego-t9809.html

Potem zobacz jeszcze jakie masz temperatury, najlepiej na chwilę przed restartem (np everestem)

W programie EVERSET Ultimate Edition mam następujące zasilanie na liniach:

3.3V - 3.39V

5V - 5.05V

12V - 0.06V

5V podczas wstrzymania pracy - 3.60V

Tylko że linia 12V jest i nagle znika, po czym znów się pojawia.

Temperatury w normie. Nie przekraczają 60 stopni C nawet w stresie.

I tutaj linia 12V jest podejrzana, ale nie znam się na zasilaczach więc może ktoś obcykany się wypowie :slight_smile:

Zmierz miernikiem.

Everest może przekłamywać.