Co może być przyczyną wysokiego rachunku tel. orange?

Witam. Miesiąc temu moi rodzice dostali rachunek z telefonów komórkowych razem ponad 200zł. Zawsze ta kwota jest o wiele mniejsza - w przypadku mamy to ok.40zł - taty ok. 70zł. czyli razem tak ponad 100zł. Sprawdzałyśmy z mamą na stronie orange ten cały spis połączeń i smsów… wszystko wskazywało że to przez połączenia. Taty nie sprawdzałyśmy. To było za miesiąc: czerwiec. Dzisiaj tata na mnie zaczął krzyczeć że znowu ma za wysoki rachunek i że to wszystko moja wina (tak, byliśmy nad morzem to siedziałam na jego telefonie na internecie (przez WIFI), ale włożyliśmy nawet moją kartę sim bo ja nie mam na abonament, żeby nie zeżarło kasy tacie. No i znowu taki wysoki rachunek. I znowu jest na mnie. Ja nic nie zrobiłam, a tata oczywiście nie wierzy i chce dziś sprawdzić ten wykaz na stronie ORANGE.pl. Jaka może być przyczyna tego zbyt wysokiego rachunku?

(zanim przyszedł ten 1rachunek za czerwiec telefonu taty ani mamy nie miałam w rękach).

roaming, jakaś usługa, aplikacja na telefonie, bądź właśnie internet :slight_smile:

Jak tego nie sprawdzisz to wiedzieć nie będziesz :stuck_out_tongue:

możesz powiedzieć jaki masz telefon??

No właśnie, czy Twoi rodzicie nie zmieniali w ostatnim czasie telefonu?

tata zmieniał. Z Samsung Monte na Galaxy Mini

Na bilingu (historia połączeń) powinno być wszystko opisane.

Nie ma innej możliwości sprawdzenia tego.

Mogą być np. ukryte usługi włączone przypadkowo itd.

zamojska , telefon z Androidem na pokładzie lubi dość znacznie zużywać internet bez wiedzy użytkownika. Myślę, że tutaj może być pies pogrzebany. Radzę wyłączyć wszystkie opcje związane z internetem, jeżeli nie korzysta się z nich na co dzień.

Tak jak poprzednicy proponuję sprawdzić czy w telefonie nie jest włączona transmisja danych. Wejdź w Menu >> Ustawienia >> Komunikacja >> Sieci telefonii komórkowej >> Użyj danych pakietowych >> Odznacz (aby wyłączyć transmisję danych). Jeśli w telefonie jest włączona transmisja danych to telefon samoczynnie może łączyć się z internetem. Szczegółowy rachunek znajdziesz na stronie orange.pl

Pozdrawiam

Tomek

Kojarzysz żeby na górnym pasku po lewej stronie od kresek z zasięgiem była niebieska ikona z literami E, 3G, lub H oraz mrugającą zieloną i czerwoną strzałką?

Jakie aplikacje ma Mini na pokładzie?