Co może powodować przycinanie się gier?

Witam wszystkich, mam nastepujacy problem, otoz grajac w gry potrafi mi masakrycznie przyciac gre co kiedys sie nie zdarzalo az w takim stopniu badz lagowac system - najczesciej wystepuja przycinki np przy ponownym otwarciu zminimalizowanego okienka, a w grach w sumie ma to miejsce juz nawet w menu.

Prosilbym was o sprawdzenie stanu mojego dysku dlatego ze podejrzewam ze on moze byc winowajca bo ma juz swoje lata.

Zamieszcze screena z CrystalDiskInfo bo ja niestety nie znam sie na tym za bardzo.

Dziękuję z góry za pomoc.

Hej,

Generalnie dysk wygląda oki. Jest ogrom błędów w parametrze dotyczącym błędów odczytu (01), błędów pozycjonowania (07), ale starsze dyski Seagate-a miały inny sposób rejestracji zdarzeń, co przekładało się na ogromne rejestracje błędów w analizie S.M.A.R.T. Jak na ponad 33 tysiące godzin dysk nie wygląda źle.

Jeśli zaś chodzi o przycięcia w systemie, to może to kwestia wysokich temperatur i zabrudzenia komputera wewnątrz?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Poproszę o temperatury z hwinfo pamiętaj by po odpalniu programu obciążyć komputer. Podaj także pełną specyfikację ,możliwe że te przycinki to wina zbyt małej ilości ramu.

Wykonaj test Benchmark w programie HDTune i pokaż obrazek po zakończeniu testu.

Ok, zrobiłem test benchmark tak jak prosiłeś @Astor444

Co do specyfikacji komputera:
Intel i5 3450 3.4 ghz
NVIDIa GeForce GTx 7602GB
8GB Ram
ASRock z77 Pro3
OCZ 500W

Zaraz spróbuję sprawdzić temperatury w obciążeniu. Jak najskuteczniej to zrobić? Program HDMonitor zapisze temperatury czy musze szybko zminimalizowac i zrobic zrzut ekranu?

Odczyty ok. Ale widać, że przy takiej konfiguracji to dysk jest wąskim gardłem.

Zapisze wartości minimalne i maksymalne - te spokojnie wystarczą.

Rzeczywiście stary, bardzo wolny dysk, ale po pierwsze - sprawny, po drugie - wymaga pełnej defragmentacji dobrym programem, np. Defraggler.
Warto w pierwszym podejściu wybrać z menu Ustawienia > Defragmentacja Boot Time > Raz i potwierdzić restart komputera. W drugim podejściu, kliknąć przycisk Defragmentuj i odczekać. “Trochę” to potrwa!

Ok, odpaliłem FIFA19 zagrałem chwile mam skan z HWMonitor w pliku tekstowym, jednak z uwagi ze jestem nowym uzytkownikiem nie moge wyslac tego zalacznika. Czy wyslac calosc z notatnika kopiuj wklej? Czy moze podac wyniki jakichs konkretnych linijek?

@Astor444 czyli radzisz mi już wykonać to co napisałeś czy zrobić to jako ostateczność (w sensie defragmentacje). Czy usunie to pliki z mojego dysku?

Niczego nie usunie! Można to robić w każdym czasie i bez żadnej obawy. Służy to “ułożeniu” plików na dysku tak, aby dysk szybciej znajdował te, które są akurat potrzebne, a nie szukał ich “pokawałkowanych” po całym dysku.

Ok w takim razie wykonam polecony przez Ciebie krok i dam znać jak się ma komputer po tej “operacji”.

Niezupełnie ;-)Leczenie przypadkowo skasowanych plików poprzez defragmentacje jest najlepszym sposobem ich całkowitego wymazania :wink:

Zakładamy, że jednak użytkownik nie usunął plików i nie będzie chciał ich odzyskać. :slight_smile:

Możesz zamieścić na zewnętrznym serwerze wklejek - na przykład http://www.wklejto.pl - a tutaj podać tylko linka.

Śmieci ccleanr
defragmentcja defrogger
pełne skanowanie av panda dome albo CCE szczegółowe dane na innym wydziale forum