Co może powodować zaniżone benchmarki w procesorze? [rozwiązane]

Hej,

Testuje procka w benchmarkach i cały czas wychodzi około 30% słabiej niż jego odpowiedniki. Procek to i7 6700k

W Intel Extreme Tuning Utility score to 750 i tylko 850 po OC do 4,5 GhZ. Dla porównania bez OC inni mają 1100, nawet po wczytaniu ich profilu nic się nie zmienia.

http://www.cpubenchmark.net/ mam score 6476, gdzie nawet i5 ma wyższy.

Po użyciu benchmarku userbenchmark.com pisze, że wszystkie komponenty sprawują się ponad normę prócz CPU, który ma problemy z quad core speed (60% szybkości) i multi core speed (50%). 

Co może być powodem takiego stanu rzeczy?

Nie przekraczam 60 stopni celcjusza, ba nawet na 50 stopni przy zużyciu się trzyma bez OC.

Podzespoły:

MSI Z170A GAMING PRO CARBON
i7 6700k
kingston hyperx (XMP profile 1) 2800 MhZ 14-16-16, 1,35V
ssd samsung 830 
gtx 970 

zasilacz: rm750

Problem rozwiązany, dla przyszłych osób w msconfig w zakładce rozruch w zaawansowanych opcjach miałem ustawione ‘4 rdzenie’, ale były to ustawienia jeszcze z poprzedniego procesora intel i5.

Zauważasz spadki wydajności w grach/codziennym użytkowaniu? Jeśli nie, to odpowiedź jest prosta - nie graj w benchmarki. 

Odchudź system do granicy stabilności pod swoją platformę, a dopiero potem bierz się za porównywanie benchmarków.

Tylko pod warunkiem, że wszyscy inni zrobią dokładnie to samo. Inaczej będzie to niemiarodajne porównanie :wink:

Oczywiście :wink: Założyłem że producent żyłuje system tak, żeby pochwalić się jak najwyższym wynikiem.