Co może zakłócać słuchawki Philips TAUN102 w ciągu dnia gdy są połączone z telefonem?

Ostatnio kupiłem słuchawki bezprzewodowe Philips TAUN102 i przyznam, że wszystko jest dobrze, poza tym, że są podatne na jakieś zakłócenia gdy są połączone z telefonem. W ciągu dnia na maksymalnie 5 sekund często zacina się dźwięk, a wieczorem, lub w połączeniu z laptopem w ogóle się nie zacina, nawet jak przejdę do łazienki lub kuchni za jedną lub dwie ściany. Opinie wszędzie są dobre, ale inne, podobne słuchawki, w większości tańsze z tych, które przeglądałem (np. XMusic, Savio) już nie są tak dobrze oceniane i większość osób skarży się właśnie na zacinający się dźwięk. Nie wiem czy to urok tego typu słuchawek i czy da się coś na to poradzić, bo Xiaomi TWS cały czas dobrze grają. Czasami zdarza im się zerwać połączenie z urządzeniem, ale niezależnie od pory dnia i urządzenia z którym się łączą

Możesz zawsze reklamować, a na pytanie co może zakłócić? de facto wszystko, jeżeli zawiniesz telefon w folie postawisz obok mikrofalówki, ukryjesz go w drugim pokoju. Czyli w skrócie odległość, przeszkoda lub zakłócenia. Telefon pewnie słabszy sygnał nadaje niż komputer, co może być jedną z przyczyn, ale co dokładnie to wróżenie

To raczej coś od sąsiadów, lub po stronie głównego pokoju. Jak jestem w swoim, to zakłócenia są dużo mniejsze i rzadsze. Jest przede wszystkim mniej sieci Wifi i mniejszy zasięg LTE, ale nie wiem czy to ich wina, bo większość jest włączona całą dobę z moich obserwacji przez Wi-Fi Analyzer dla Windows 10, w tym 2 na 5GHz i 2,4GHz równocześnie jako osobne sieci pod tą samą nazwą. Jak problem będzie się pogłębiał to zgłoszę, ale nie wiem czy to coś da w przypadku Media Expert, czy zrobią wszystko na odwal się i powiedzą, że nie dostrzegli problemów

W teorii jest możliwe aby Wifi zakłócało sygnał, ale w praktyce jeżeli telefon masz obok siebie sygnał bluethooth powinien być wystarczająco silny. LTE jest praktycznie wszędzie, wiec na pewno nie jest problemem :slight_smile: Pasmo 5GHz też tutaj nie ma znaczenia.

Dla Media Expert jeżeli musisz podać przyczyne powiedz, że po prostu przerywa, możesz spróbować nagrać przerywanie drugim telefonem jako dowód i jak nic nie znajdą to poproś o wymianę na inny (zwłaszcza, że słuchawek raczej się nie naprawia)

Może lokalny CB-man/fan.

Możesz powiedzieć dokładnie?

Fan CB radia siedzący w domu, niby takie coś umie łapać mikrofon np. blue yeti lub aż głośniki pierdzą.

Nie mam Radia w domu, ale pewnie od sąsiadów idzie i chyba wiem od których. Przypomniało mi się, że z sygnałem telewizyjnym było tak samo jak oglądałem TV. O różnych porach brzęczał obraz i dźwięk. Ostatnio słuchawki zaczęły łapać zakłócenia również wieczorem. Wieża Blaupunkt tak samo, ale niezależnie z czym jest połączona

Nie musisz mieć CB radia, wystarczy że sąsiad ma i za mocno wzmacnia coś tam i robi się kaszanka u reszty na osiedlu.

Właśnie tak jest. Piętro niżej mieszka najstarsza z sąsiadek w klatce razem z pijanym synem. Ma pewnie 90 lat lub więcej. Radia nie słychać u mnie, bo mieszka dokładnie po drugiej stronie klatki i piętro niżej, a sąsiedzi słyszą je bardzo wyraźnie, bo jest nastawione na cały regulator i z pewnością stare

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.