Co można bezpiecznie wywalić z msconfig-uruchamianie

(Janniko) #1

Witam

Jak w tytule.

Czy mając w miarę nowy sprzęt (Athlon X2 3800+AM2) wywalanie z "uruchamianie" przyspieszy start? Bo słyszałem tu i ówdzie, że "odhaczając" niektóre progr. można przyspieszyć start systemu.

Po zainstalowaniu sterowników i np. Nero i w ogóle różnych programów narobiło się tam zatłoczenie... czy to faktycznie ma wpływ na start systemu?

Jeśli tak, to które z programów można zupełnie bezpiecznie wywalać?

A tak na marginesie - to poco one w ogóle tam się usadawiają (np. Quick Time, Skype, Adobe Gamma Loader lub coś z SB itp.)? Czy to ma przyspieszać ich uruchamianie gdy się chce używać?

Pozdro

(popula) #2

jannick jak chcesz w bezpieczny sposób przyspieszyć swojego windows'a, to zacznij od przeczytania tego: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... ie+systemu

(Surmapiotr) #3

ja się cały czas tym bawie.

usówaj takie programy jak gg, skype, deamon tools i inne. sam musisz pomyśleć co możesz a czego nie możesz usunąć. i nie usuwaj nieznanych nazw:)

(fiesta) #4

troiP w tym cały wic żeby usuwać to co nieznane

8) (bo może to byś np. jakis syfek)

Z autostratu możesz wywalić praktycznie wszystko z wyjątkiem antywira i firewalla, o reszcie decydujesz sam.

8)

(Bolo92) #5

Od syfku jest tam podana ścieżka dostępu :slight_smile: sprawdza się i gotowe syf albo nie.

(Janniko) #6

OK. Dzięki

Chodziło mi głównie o to czy mogę to usuwać bez obawy, że przestanie mi działać system lub że źle zacznie działać.

(Surmapiotr) #7

fiesta gorzej jak nie będzie syf tylko plik systemu. to wtedy ty będziesz miał z instalowaniem systemu od nowa:)

(Janniko) #8

no właśnie o to mi chodziło, czy w tym "uruchamianiu" są jakieś pliki systemowe, które muszą być zaznaczone i nie wolno ich odznaczać, bo np. system padnie lub zacznie źle działać i trzeba go będzie reinstalować.

Które to pliki?

(fiesta) #9

bzdetki opowiadasz.

W zakładce urchamianie w msconfig nie ma niczego takiego czego odznaczenie mogło by spowodować awarię systemu

8)

(Lost World) #10

jannick

Start => Uruchom => Msconfig => Uruchamianie i zrób zdjęcie.

Jak mówisz , że sprzęt ci się długo uruchamia , może to wina jakiegoś syfu?

Ja mam tak

Może to ci w czymś pomoże.

504871495836b4b4m.png

Pozdrawiam.

@edit

Sorka , ale tak na szybko przeczytałem , bo nie mam za bardzo czasu hehe.

(Surmapiotr) #11

ale fiesta jeśli odznaczysz nie ten proces to coś może sie nie uruchomić z systemem

(Dareks8) #12

Nieprawda! Jeżeli wchodzisz w >>start>>uruchom>>msconfig>>uruchamianie to tu możesz odznaczyć wszystko. A jak coś jest systemowi potrzebne to sam to uruchomi. Co innego jak wejdziesz w >>narzędzia administracyjne>>usługi - to tu już trzeba wiedzieć co się wyłącza.

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in ... topic=7723

(Surmapiotr) #13

nie żebym sie kłócił ale dareks8 dałeś link i chyba go nie przeczytałeś:slight_smile:

http://www.searchengines.pl/phpbb203/index.php?showtopic=7723&st=0&p=43147entry43147

sam przeczytaj czym to grozi:)

(Dareks8) #14

troiP ale to o czym piszesz to jest na zakładce "usługi"(services).

I tu masz rację co zresztą wyżej napisałem. A dla jannick chodzi o zakładkę "uruchamianie"(startup):

A to są dwie różne rzeczy. Tutaj tak jak napisałem wszystko można wyłączyć. Oczywiście nie wyłączamy tego co sami chcemy żeby startowało wraz z uruchomianiem systemu czyli: antywir, zapora, może gg itp.

(fiesta) #15

Czy ktoś mówi usługach, czy o zawartości zakładki uruchanianie ??

Sam przeczytaj dokladnie, ze zrozumieniem cały wątek

z tamtego forum

8)

(Janniko) #16

chłopaki, spokojnie!

Na dany moment uzyskałem od was wyczerpującą odpowiedź, za co jestem wdzięczny. Wszystko hula jak należy.

Chodziło mi o zakładkę "URUCHAMIANIE" a nie "USłUGI" ! :o

pozdrawiam

(Surmapiotr) #17

fiesta

dareks8

Dobra przyznaje sie do winy. nie przeczytałem do końca dlatego pisałem coś innego. Przepraszam

(Janniko) #18

To jest zrzut msconfig-uruchamianie z mojego kompa

co można waszym zdaniem bezpiecznie wywalić?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/217766f4d1571d74.html

217766f4d1571d74m.jpg

(Dareks8) #19

Pierwsze od avasta na pewno zostaje; gg i skype jak uważasz.

Na pewno niepotrzebne to od nero od javy ctfmon oraz adobe i ten piąty jeżeli to alkohol. Generalnie żaden proces niesystemowy nie musi być uruchamiany na starcie. Jeżeli znasz dany proces wiesz od czego jest to sam decydujesz(przykład: szybki start openoffisa-jak często korzystasz z dokumentów to może się uruchamiać przy starcie jak nie no to po co ma wydłużać start systemu). Co do procesów od nvidi to u sistry były trzy -po ich wyłączeniu i restarcie kompa jeden się aktywował z powrotem> był on potrzebny i system sam go uruchomił(to są procesy 4 i 10). Procesy, których nie znasz nie instalowałeś programów o nazwach zawartych w procesach mogą(choć nie muszą) być wirusami. Wrzucasz taki proces na wyszukiwarkę i już wiesz czy to jakiś progs. czy wirus.