Co mozna zmienić w moim kompie?

Możecie powiedzieć, co można za niskie pieniądze zrobić z moim kompem, jak gpo ulepszyć? Dodam że odpowiedzi typu “to złom” “kup se nowy” mnie nie interesują. Oto config:

Płyta główna Asus K8V-MX

Procesor AMD SEMPRON 2800+ Socket 754 - chłodzenie box (Temperatura 35 stopni, ok 50 w stresie)

RAM 2x 1 GB KINGSTON Pc3200 400MHZ + Chłodzenie miedziane na pamięci(Grzeją się)

Karta sieciowa REALTEk RTL8139

Karta graficzna POWERCOLOR HD 3650 AGP DDR2 512MB ( 39 stopni, w stresie ok. 60)

Zasilacz Fortron ATX-400PNR 400W

Dysk SAMSUNG SP0842N ( ok. 45 stopni)

Napęd optyczny SAMSUNG SH-S222L

1x Wentyl Revoltec Air Guard na tyle i 1x na froncie.

Nie gram w najnowsze gry, wiec nie wiadomo jaki sprzęt mi nie potrzebny…

Najtaniej i najsensowniej byłoby sprzedać płytę, procek, RAM, kartę graficzną i kupić:

AMD Athlon II X2 240 /2.8GHz, 2x1MB, 65W, BOX, AM3/ 215 zł

AsRock M3A785GMH/128M 280zł

A-Data 2GB 1066MHz CL7 110zł

SUMA=605zł

zbierać kasę dalej, kupić porządny i większy dysk (na dzień dzisiejszy coś pokroju Samsunga F3 500GB) i kartę graficzną (jeżeli zechce się grać w nowsze gry).

A do czego chcesz go używać ? Bo to może troszkę rozwiązać zakres zmian, choć jednak przyłączam się do propozycji powyższej Adalbert’a

www, internetu…Pisania w OpenOffice i czasem do jakiś gier ale nie najnowszych, nie wymagam full detali.

Poza tym zbaczając z tematu to ile da się podkręcić ten procesor, na tej płycie?(Słyszałem że na s.754 niektóre semprony 2800+ Wyciągają nawet 2,4 GHZ, przy fsb 300mhz…) :o

Rozsądnie byłoby podkręcić proc, bo lepszych na ten socket ze świeczką szukać. Oczywiście karta z nowszymi rozwiązaniami, zasilacz raczej to utrzyma. Jeśli potrzebujesz to również drugi dysk. Na koniec, jak zostanie Ci pieniążków to dorzuć pamięć, chodź to nie jest koniecznie - Windows 7 na wielkim luzie tutaj będzie śmigał.

Ale ten komputer jest w stanie obsłużyć “nie najnowsze” gry, na średnich detalach. Więc zastanów się czy warto dokładać, czy poczekać na większy fundusz i kupić nowy sprzęt. Za 1500zł już można pograć w nowsze gierki.

Karte ledwo co kupiłem, zresztą za małe pieniądze na agp nie ma nic lepszego…Co do karty to miał być Saphire ale nie było to wziąłem Powercolor,zresztą w stosunku do mojego Palit 9550 to moja obecna jest dla mnie zadowalająca.

Et:QW działa na full w 1024x768 to samo BF 2142 :)Więc nie tylko na średnich. Ale o Crysis, czy czymś nowszym to raczej juz na średnich nie pogram.

Pamięci nie dorzucę, bo mam tylko 2 słoty 2x1GB :slight_smile: A płyta obsługuje też max 2gb

Co do dysku to 80gb mi wystarcza(może to śmieszne jak na te czasy)

Ile mogę podkręcić procesor na tej płycie?

To grasz czy nie? Grasz to pół kompa musisz wymienić. Nie, i starcza Ci dysk to tu nie ma co wymieniać, na ten socket maksymalnie włożysz A64 jedno rdzeniowy, chcesz wymieniaj, ja bym to sprzedawał i kupił coś nawet na Celeronie DC.

Ta płyta nie nadaje się do oc ona jest na VIA K8M800 ten typ nie posiada blokady szyn PCI/AGP, zaczniesz kręcić to dysk, grafa, karty w PCI i wbudowane elementy płyty Lan/dźwięk prędzej czy później padną.

Najnowsze w sensie że 2008/2009 rok…