Co można zrobić ze starego telefonu?

Witajcie. Kilka dni temu postanowiłem zacząć swoją przygodę z majsterkowaniem :grinning: Na dobry początek postanowiłem rozkręcić stary telefon. Zdjąłem z niego całą obudowę, udało mi się też odkleić klawiaturę, i teraz zastanawiam się jak można by było wykorzystać jego podzespoły, np. wyjąć aparat i zbudować z niego prostą kamerkę? Uprzedzam, że jestem zielony w tych sprawach, więc prosiłbym o dokładne wytłumaczenie. Z góry dziękuję za odpowiedzi :slightly_smiling_face:

:slight_smile:

1 polubienie

A to nie jest przypadkiem funkcja powiększania obrazu (dla seniorów)? :wink:

Można zrobić naszyjnik.

Można zrobić kamerkę wifi, taki monitoring :wink:

1 polubienie

Można zrobić wibrator i podarować na walentynki dla nieśmiałej koleżanki.

Ale masz na myśli wymontowanie aparatu z telefonu i zbudowanie z niej takiej właśnie kamerki?

Nie, cały telefon służy jako minikomputer z kamerką. Jest wiele aplikacji do zarządzania telefonem przes sieć, Ciebie nie ma w domu a Ty mosz nagywać, robić zdjęcia lub użyć aplikacji, która sama wykryje ruch i prześle do jakiejś chmury.

Niestety tak się raczej nie da, bo mowa o niedziałającej już komórce, a konkretnie urządzeniu myPhone 9025TV Moon, a więc nie jakimś typowym smartfonie z np. Androidem. Mam raczej na myśli demontaż podzespołów (np. aparatu czy wyświetlacza), i wykorzystaniu ich w innym urządzeniu - jak da się coś takiego zrobić, gdzie szukać porad itp.?

No dobrze, znam już odpowiedź. W skrócie: niestety, ale nie da się :slightly_frowning_face:

Dziękuję mimo wszystko za odpowiedzi - zwłaszcza koledze @Dewix :slightly_smiling_face:

Tak sobie pomyślałem, że skoro nie można wykorzystać starej komórki pod względem hardware’u, to może chociaż software’u? Jest to o tyle proste, że często odpowiednie aplikacje są już zainstalowane na urządzeniu, a jeżeli nawet czegoś brakuje, zawsze można to doinstalować ręcznie (wiedzieliście, że nawet Mapy Google można zainstalować na klasycznym telefonie?) czy napisać własną aplikację :wink: Dzięki temu taka komórka może stać się budzikiem, minutnikiem, nawigacją, przenośnym odtwarzaczem MP3/radio, dyktafonem, kalkulatorem…

Ale po co mi to, skoro do tego wszystkiego mogę wykorzystać smartfon?

Czasami lepiej jest mieć osobne urządzenia. Oto kilka powodów:

  1. Jak coś Ci się stanie ze smartfonem (zepsuje się, zostanie skradziony itp.) to tracisz wszystkie swoje narzędzia za jednym zamachem
  2. Niektóre urządzenia i tak są wykorzystywane w tych samych miejscach (np. minutnik w kuchni, budzik przy łóżku)
  3. Odciążasz smartfon, sprawiając tym samym, że będzie np. dłużej działał na jednym ładowaniu
  4. Sprawiasz sobie większa różnorodność :wink: