Co można zrobić znając czyjeś ip?

Powód?

Nie - z WLKP.

@Clockwork

Większość tego typu wyszukiwarek pokazuje najczęściej miejscowość dostawcy łącza, niekoniecznie twojego ISP, bo twój ISP skądś łącze też musi mieć. Przykładem był mój pierwszy ISP z mojej miejscowości, który dostawał łącze, od właściciela z Warszawy i whois pokazywał właściciela z Warszawy, a nie ISP z mojej miejscowości.

Tak poza tym ta wyszukiwarka przekłamuje, bo pomijając to, że mieszkam w prowincji Noord-Holland, pokazuje że jestem w prowincji Friesland (załóżmy, że tam jest siedziba dostawcy łącza), to dodatkowo pokazuje, że jestem obecnie gdzieś… w szczerym polu :smiley:

Pozdrawiam!

Lekkomyślnie wystawiłeś się na próby ataku sam je prowokując a tym samym zwiększyłeś sobie ryzyko że trafi się ktoś że jednak ci się włamie.

Jeśli nawet nikt z userów DP nie potrafi się włamywać to są też netcrwlery które przeszukują wyszukiwarki i linkowane w nich strony zbierając niezaszyfrowane maile do swojej bazy do spamowanie i zapewne też są takie które zbierają adresy ip - skoro ujawniłeś swój ip to może się zdarzyć że jakiś haker z np. afganistanu cię zhackuje (chyba że byłeś na tyle cwany żeby podać nie swój ip).

Ja też uważam że mam dobre zabezpieczenia i że większość ataków ich nie przebije ale staram się unikać ujawniania informacji które mogłyby być wykorzystane przez hackera do pomyślnego przeprowadzenia ataku.

To jest pula IP Polkomtela, zapewne idzie bez większych problemów wyciągnąć pulę kilkunastu/dziesięciu tysięcy takich adresów. Poza tym z tego IP korzystało wtedy od 1 do kilkunastu użytkowników.

Jak chcesz to jutro zostawię Ci jeszcze raz IP, login i hasło, potem się wbij i zrób cokolwiek - utwórz plik, katalog, zwieś kompa, odpal jakiś program. Potem pogadamy jakie to jest niebezpieczne. Myślę że zalogowanie na komputer nie jest tyle trudne że trzeba do tego hackera :stuck_out_tongue:

ra-v , dzięki za zaproszenie ale naprawdę mamy ciekawsze zajęcia…

Cały temat sprowadza się do stwierdzenia: wszystko da się zrobić ale niektóre rzeczy łatwiej - ja ułatwiać życia potencjalnym włamywaczom nie będę.

tak, wiem ze pokazuje najblizszy router/switch dostawcy - mnie w zaleznosci od wyszukiwarki pokazuje od Szkocji po Londyn :wink:

samo podanie IP jeszcze nic nie znaczy - jest ono w koncu widoczne dla moderatorow forum i kazdej odwiedzanej strony - ale w polaczeniu z np. Google moze byc juz niebezpieczne dla tzw. ochrony prywatnosci… przekopanie NK czy FB by zlokalizowac ‘pacjenta’ nie zajmuje duzo czasu - juz dzis mozna pstryknac fotke ladnej panience na ulicy i kilka sekund pozniej znac jej adres i nr. telefonu 8)

Wiadomo że poznanie czyjegoś nr telefonu jest bardziej niebezpieczne niż poznanie czyjegoś numeru IP, a Google, NK i Ryjbuk ma to średni związek z tym tematem.