Co można zrobić znając czyjeś ip?

Witam. Kolega który mnie nie lubi zna moje zewnętrzne ip. On mówi że zrobi jakąś domenę na moim ip… :o Czyli, że co? Mógłby ktoś wytłumaczyć?

ps. sorry za tytuł, ale nie wiem jak nazwać :confused:

W ten sposób to akurat zaszkodzić ci raczej nie może, co najwyżej ludzie będą próbowali się połączyć z twoim komputerem żeby zobaczyć stronę co oczywiście się im nie powiedzie (chyba że masz postawiony jakiś serwer na swoim pc).

Ale znając czyjeś ip można przeprowadzić atak na jego komputer i wtedy gdy się to powiedzie można komuś zaszkodzić, ale to już inna sprawa.

a jak się przed tym zabezpieczyć? Mam pakiecik comodo (antywirus, firewall, defense) i nie wiem jak ustawić firewalla - jestem zielony w windowsie(mam 7), mam go zaledwie kilka dni, zawsze miałem linuksa :slight_smile: Narazie ustawiłem na “tryb uczenia”.

Nie znam comodo ale jeśli koleś nie jest profesjonalnym włamywaczem to ustawienia standardowe powinny wystarczyć, na profesjonalistę taki programik może nie wystarczyć.

To dlaczego pozwoliłeś aby twój wróg znał twoje IP ?

Na różnych forach są specjalne programy które umożliwiają włamywanie się na komputer (pod warunkiem ze atakujący zna IP ofiary). I nawet 10 latek jak chce to się włamie. A co może zrobić ? np: usunąć ci dane z dysku lub zmieni twojego PC w tzw. Zombi, ewentualnie wgra ci porno z dziećmi i da donos na Policję.

A jak się nie zna to bym jego słowa zlał.

Ale skoro ty go znasz możesz też zrobić donos na Policje że on włamuje się na komputery innych ludzi. Ewentualnie postrasz go że złożysz sprawę do Prokuratury.

Przede wszystkim musisz zbierać dowody,gdy koleś próbuje ci coś naprawdę robić,bo ip może poznać każdy,np. możesz je ujawnić na forach przez opcję pokazuj moje IP i wtedy każdy użytkownik forum je pozna,tu tego nie ma,ale na zwykłych forach trzeba uważać

Jeśli jesteś za NATem, to nie musisz się nim zbytnio przejmować :slight_smile: Jeśli masz jeszcze Linuksa na tym komputerze, to ustaw sobie w IPTables politykę bezpieczeństwa na DROP i niech się męczy :slight_smile:

Pozdrawiam!

No może to zrobić i nic na to nie poradzisz. Pytanie po co? :smiley: Łopatologicznie mówiąc ten adres domenowy będzie dekodowany na Twój adres IP. Czyli np. gdy ktoś w przeglądarce wpisze http://adres_domenowy/ to nastąpi próba nawiązania połączenia z serwerem www działającym na porcie 80 i znajdującym się na Twoim komputerze. Po Twoim pytaniu zgaduję, że takiego serwera nie masz, więc nie masz się czym przejmować.

Generalnie z adresów domenowych korzystasz na co dzień. Sprawdź to sobie na przykładzie. Jak wpiszesz w przeglądarce np. http://www.wp.pl/ to wiesz co się stanie. To wpisz teraz np. http://212.77.100.101/ i zobacz co wtedy się stanie.

Jeśli dowiesz się w jakim serwisie założył tą domenę to będziesz mógł zgłosić do administracji, że ktoś się pod Ciebie podszywa.

aha, dzięki wszystkim za informacje :slight_smile:

Zawsze możesz sobie postawić serwer i zakładając że gość będzie chciał sprawdzić czy domena działa, ty będziesz znać jego ip ;]

Potem kilka minut na google i możesz zrobić z jego komputerem co chcesz :stuck_out_tongue:

Oczywiście został pominięty fakt, że zewnętrzne ip to nie to samo co wewnętrzne i bez przekierowania portów gość dostępu do twojego komputera nie uzyska.

Wyżej podałem adres IP serwisu wp.pl. Zrób z nim co chcesz. Jak już to zrobisz to daj znać na forum, bo chętnie zobaczę.

Ta jasne, to jak porywać się z motyką na słońce ;p Sam fakt, że każdy sobie może wpisać w wierszu poleceń ping domena powoduje taką ilość prób wejść na ową stronę, że informatycy owej witryny pewnie już się przed nimi zabezpieczyli.

Przecież dla kogoś kto w tym non stop nie siedzi jest nie wykonalny hack serwisu tak popularnego jak wp.

drobok , dlatego napisałem to co napisałem, bo swoim poprzednim postem zasiałbyś niepotrzebną panikę wśród niektórych użytkowników.

ten “pakiecik” to bardzo dobry wybór.

Moje IP

95.41.102.38

Kompa zostawiam online do 23.00. Niech ktoś próbuje coś zrobić. Komp jest taki jak w podpisie.

Komu udało się go spingować?

To jest zewnętrzny adres IP twojego kompa czy twojej sieci ?

A co za różnica? I tak IP jest przypisane jak nie do komputera bezpośrednio to do routera/firewalla, do którego przecież też można się próbować włamać.

“Śmierdzi” mi tu IPTables’em, czyż nie? :slight_smile:

Pozdrawiam!

możesz sobie zapisać do pamietnika;)

GSM i współdzielone IP:) nie wejdziesz z drugiej strony:) nawet jak podam loginy hasła do kompa i wywalę firewalla.

ra-v , napiszę ci tylko tyle: to było bardzo lekkomyślne.

po co? jestes z Olsztyna moze? -> http://www.ip-adress.com/map/Map_of_Ols … a5eb39ac80 8)