Co myślicie o darmowych domenach od home.pl

Co myślicie o darmowych domenach od home.pl na rok tu jest http://home.pl/promocje/freewolne a tu regulamin http://home.pl/promocje/freewolne/regulamin

Zastanawia mnie 1 punkt mianowicie

Co myślicie o tych domenach.Home chce za to zebrać jak najwięcej danych o ludziach biorących udział w promocji.I jeszcze jedno moje pytanie czy po tym darmowym roku trzeba przedłużyć korzystanie z domeny czy można zerwać umowe.Wypowiadajcie się :smiley:

Ja nie przepadam i nie jestem za korzystaniem z promocji hostingowych, domenowych. Zazwyczaj są jakieś haczyki, które sprawią, że w końcu zapłacimy więcej. Założyć domenę można za darmo, jednak po roku przedłużenie będzie kosztować tyle ile ustalą (w przypadku domeny .pl to 99zł, lecz nie możemy być pewni co będzie za rok). Do tego jeżeli będzie jakaś promocja, to nie można z niej będzie skorzystać :smiley: . Lepiej znaleźć mniej znanego dostawcę hostingu, domeny i płacić taniej, np. Netmark.pl :wink: . Mają tam mniej promocji, ale ceny są w miarę niskie, a usługi bardzo dobre, regulamin przejrzysty (bez żadnych haczyków, …).

myślimy o nich, że z darmowością nie mają nic wspólnego

skoro i tak musisz przedłużyć przynajmniej raz to porównuj okres utrzymania domeny przez minimum 2 lata:

home.pl - 0zł rejestracja +99zł netto odnowienie = 99zł netto za pierwsze dwa lata użytkowania, 198zł za pierwsze 3 lata użytkowania

masternet.pl - 12zł rejestracja +45zł netto odnowienie = 57zł netto za pierwsze dwa lata użytkowania, 102zł za pierwsze 3 lata użytkowania

nooo… darmowe jak hoho…

kiisiio - bardzo dobrze to pokazałeś. Tu niby nic nie płacimy, jednak w końcu się okazuje, że wyjdzie nam to samo, a nawet jeszcze więcej niż w przypadku innych ofert u innych dostawców :frowning: . Już od samego początku wszelkie promocje to krętactwo. Dlatego jeżeli chodzi o wszelkie abonamenty, to mam zawsze zwykłe oferty (zarówno telefon bez żadnych dodatkowych “darmowych smsów”, …, jak i inne rzeczy). Dodam jeszcze (już tak nieco poza tematem), że kiedyś w Plusie była promocja, że po wysłaniu smsa za kilkanaście złotych można było dzwonić do woli za darmo. Gdy jednak obejrzałem dokładnie regulamin, to okazało się że na koniec miesiąca cała wygadana kwota jest od razu ściągana z konsumenta :expressionless:

This topic was automatically opened after 3 days.

Jeśli domena jest za darmo, to zazwyczaj przedłużenie jest z kosmosu.
Można brać za zero tylko w przypadku, jeśli przed końcem umowy, domenę będzie można wytransferować do innej firmy, która będzie mieć rynkowe stawki za przedłużenie domeny.