Co myślicie o karcie graficznej Asus Radeon R9 290

Witam! Mam pytanie, a mianowicie co myślicie o karcie graficznej Asus Radeon R9 290, ponieważ poszukuje do kupna karty i upatrzyłem sobie właśnie taką, bo już sam nie wiem co wybrać. Może polecilibyście mi jakąś inna, ale najpierw chciałbym poznać wasze opinie o wyżej wymienionej karcie.

Nic nie myślę, jest mi obojętna.

 

Podaj cały posiadany zestaw wraz marką i modelem zasilacza. 

Jest fajna ale do niektórych słabszych konfiguracji niezalecana. :slight_smile: Po co ją kupować jak reszta komponentów ją zadławi ?

Konkurent dla GTX 780, zależnie od gry raz jedna wygrywa, raz druga. Generalnie karta nie jest zła, choć jak do domu to jej wydajność jest aż za dobra, chyba że masz ekran o wyższej rozdzielczości niż fullhd lub model 120/144Hz.

Przepraszam, że nie napisałem, ale składam cały komputer, więc to chyba nie ma znaczenia, bo mogę sobie dobrać jeszcze zasilacz itd., ale jak już to Procesor : Intel Core i5-4670K, RAM: Goodram DDR3 Play PC1866 8GB (2x4 GB, Zasilacz: Thermaltake Smart SE Modular 630 W,  Płyta główna : ASRock Fatal1ty H87 Performance.

 

 

Co masz na myśli pisząc, że do domu jej wydajność jest za dobra? Może nie działać tak jak trzeba, czy po prostu nie potrzeba karty z aż tak dobrą wydajnością do domu?

Nie potrzeba aż tak mocnej karty. GTX 770/Radek 280 powinien wystarczyć.

Co do kompa bierz 4690k + Z97.

Ale nie potrzeba Tobie, czy wszystkim? 

Na Twoim miejscu wziąłbym GTX 780. Żre mniej energii, mniej się grzeje (nawet referent).

Wydajnościowo jest prawie na równi z R9 290, ze wskazaniem na GTX.

Gtx 760 pozwala na całkowicie płynną gre w 1080p w watch dogs na wysokich ustawieniach. Gtx 770 wystarczyłby do ustawień ultra. Czy potrzeba lepszej karty? Nie wydaje mi sie. Chyba że jak mówiłem ktoś ma monitor o wysokim odświeżaniu.

No dobra, teraz tak przepatrzyłem tego GTX’a 780 i mam kolejne pytanie: GeForce GTX 780 od Gigabyte czy Asusa (chyba, że coś źle popatrzyłem)

Porównaj jakość grafiki w watch dogs na poszczególnych ustawieniach i potem wypowiadając się. Różnice nie są jakieś kosmiczne.

Ustawienia maksymalne w watch dogs są niegrywalne, 780 ti z i7 podkreconym nie zapewnia stałych 50 klatek.

ASUS ma jedne z najlepszych chlodzeń i tego tez bierz.

Watch Dogs to zły przykład. Ta gra to optymalizacyjny koszmar, potrafiący w niektórych sytuacjach wziąć nawet 12 GB RAM.

Mrasek

ASRock Fatal1ty H87 Performance.

 RAM: Goodram DDR3 Play PC1866 8GB 

 

zmień pamięci na 1600 

Dobra, to już chyba się wszystkiego dowiedziałem. Chyba wezmę GTX’a 780. Wielkie dzięki za pomoc.

Co do karty myślę dobry wybór.

Niby już napisałem, że się wszystkiego dowiedziałem, ale jednak mam kolejne pytanie ;x Znalazłem kilka kolejnych wersji GTX’a 780 i mam dylemat ;p

- Palit GeForce GTX 780 Super JetStream

- ASUS GeForce GTX780 3072MB 384bit DirectCu II OC

- MSI GeForce GTX780 3072MB 384bit Lightning

- EVGA GeForce GTX780 3GB SuperClocked

Którą z nich najlepiej wybrać? Co prawda próbowałem znaleźć informacje na ten temat, ale wolałbym się tutaj zapytać.

Asusa wybierz, tak jak wcześniej napisałem. 

a ja ci polecam tę 

http://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-780-sc-acx-3gb-gddr5-384bit-2dvi-hdmi-dp-pcie3-0-03g-p4-2784-kr-580834/

 

oczywiście asus nie gorszy :slight_smile:

Ostatecznie wybieram Asusa GeForce GTX 780. Jeszcze raz dzięki za pomoc.