Co myslicie o metodzie kompresji fullrip?

Często się spotykam z takim określeniem na wielu stronach. Nawet w czasopiśmie komputerowym czytałem o tym, lecz tam specjalista twierdził, że taka kompresja nie jest możliwa. Sam nie wiem co na ten temat myśleć. Co wy myślicie? Da się plik o rozmiarze np. 10 GB spakować do 4 lub 5GB?

UHARC albo słabszy 7zip… ale wypakowanie zajmuje wieki nawet przy wielu rdzeniach i 2gb ramu :slight_smile:

Da się, ale nie każde. Zależy od typów plików. Można tak spakować programem K-Archive lecz zapewniam cię, że to trwałoby ponad kilkadziesiąt dni, więc się nie opłaci.

Kompresja? Coś mieszasz, Drogi Panie.

Fullrip to określenie często stosowane na wszelkiego rodzaju stronach warezowych i torrentach. Oznacza nie mniej, ni więcej jak grę, która została poddana procesowi ‘usczuplania’. To znaczy, że jest to piracka wersja gry z usuniętym na przykład trybem multi, filmikami lub tłumaczeniami na inne języki. Pozbawiona instalatora, spakowana najczęściej 7-Zipem.

Widziałem Bioshocka ‘spakowanego’ do półtora giga. Widziałem Test Drive Unlimited ‘spakowanego’ do jednego giga, który po rozpakowaniu zajmuje 7GB. Nic szczególnego.

wersja fullrip oznacza że w grze są wszystkie bajery (dźwięki i filmiki) a zostały wycięte TYLKO dodatkowe języki i najczęściej zostaje pol lub eng

ale jak standardowo były w WAV 1411kbps to oni zmniejszają do MP3 128kbps :wink: z filmikami rozdziałkę i bitrate zmniejszają…

baza danych wikipedii skompresowana jest z ponad 100 GB do około 1 GB. Da się tylko musi być odpowiedni materiał.