Co myślicie o tego typu szkoleniach chodzi o grafikę?

Czy taki model nauki coś da w zagadnieniu grafik komputerowy. Na koniec otrzymuje się certyfikat , ale czy “umie się więcej” : Grafika Komputerowa prowadzona jest w języku polskim w trybie e-learningowym w ramach 10 przedmiotów

Nie wiem czy ktos patrzy na certyfikaty. Sam tez myslalem by takowy uzyskac ale z tego co poznalem to liczy sie praktyczne doswiadczenie i portfolio.

1 polubienie

Nie wiem o jakich szkoleniach mówisz, może podaj dane. Ja byłem na kursie grafiki komputerowej ESKK i dzięki temu sam robię sobie grafiki. Z tym, że kurs był prowadzony na Photoshopie a ja używam Gimpa.

1 polubienie

Moim zdaniem najlepiej najpierw samodzielnie popróbować, aby się zorientować, jaki rodzaj grafiki najbardziej Ci odpowiada i w czym chcesz się specjalizować, bo to dość szeroka dziedzina. Podstawy z łatwością ogarniesz korzystając z darmowych tutoriali dostępnych w sieci. Warto jednak wiedzieć, czy chcesz się zajmować grafiką 2D czy 3D. Czy kręci Cię tworzenie stron www, identyfikacja wizualna (logo, wizytówki, papier firmowy), DTP, grafika do gier, obróbka zdjęć i fotomontaż (np. okładki płyt itp.) czy może digital painting (niezbędny tablet graficzny). Także programy są bardzo różne do różnych celów. Inne do grafiki wektorowej, inne do rastrów i obróbki RAW, inne do animacji, inne do 3D i jeszcze inne do malarstwa cyfrowego. Sama początkowo nie wiedziałam, co najbardziej mi odpowiada, dopiero z czasem się wyklarowało, że będzie to identyfikacja wizualna.
I prawdą jest, że na certyfikaty nikt nie patrzy, tylko na portfolio i doświadczenie :stuck_out_tongue:

2 polubienia

Te szkolenia to : Akademia EITCA/CG
Grafika Komputerowa

Najbardziej przydatne dla mnie i na tym chciałbym się skupić to DTP

1 polubienie

Trochę drogo 880 zl. Ja bym ci polecił Strefę Kursów https://strefakursow.pl Ja sam mam wykupione kilka kursów, a lekcje prowadzone są w postaci filmów z lektorem, wszystko tlumaczone dokładnie. A tu masz Kategoria: Grafika / DTP https://strefakursow.pl/kursy/grafika_dtp.html

1 polubienie

@quantumrush zapoznałem się z tymi poleconymi przez Ciebie, rzeczywiście atrakcyjniejsze cenowo. Dzięki Pozdrawiam

Jeśli DTP, to najwięcej dadzą Ci praktyki/staż w drukarni, ale kursy to też dobry pomysł w tym przypadku. To akurat dziedzina, której trudno się nauczyć samodzielnie i “na sucho”. Praktyka odgrywa tu największą rolę.
Jeśli masz konto na facebooku, to polecam grupę Problem grafika - jest tam wielu doświadczonych DTP-owców i zawsze można się poradzić w razie problemów :wink:

1 polubienie

Dokładnie tak jak mówisz , jednak wiesz teraz są takie czasy że “papier” jest przydatny :slight_smile:

Na tej stronie co Ci podałem, też dostaniesz certyfikat ukończenia kursu. Nie we wszystkich kursach tak jest ale w większości.

1 polubienie

Jeśli chodzi o grafikę to najważniejsza jest praktyka, ale od czegoś trzeba zacząć. Więc na początek dobrym pomysłem jest jakiś kurs np. ESKK lub jakieś inne tutoriale dostępne w necie. Jak już podstawy się zdobędzie to później to tylko trzeba projektować i projektować, praktyka czyni mistrza :slight_smile: