Co myślicie o tej firmie zajmującą się produkcją m.in. lapto

Witam, jestem posiadaczem laptopa Toshiby, przez 2 lata nie mam z nim jakichkolwiek problemów. No ale dziś jest on po części zabytkiem, coraz mniej gier obsługuje itd.

No i pytam was, co myślicie o firmie Asus.

Czy ich laptopy są wytrzymałe, części nie zepsuły się u Was kiedyś itd.

Czy można liczyć u nich na fachową pomoc itd

dziękuje wszystkim

Acer ??

słyszłałem od brachola że wszystko prócz Dell i IBM/Lenovo to /cenzura/

i poperam kupuj Della :slight_smile:

Ja jestem posiadaczem laptopa Asusa z serii A6 i ma dwa lata. Nie polecam. Obudowa jest słabej jakości i pęka w najmniej oczekiwanych miejscach:

:arrow: http://img.wklej.org/images/357211855DSCN0545.JPG

:arrow: http://img.wklej.org/images/935799453DSCN0554.JPG

Mam wrażenie, że jest to wina ciasno chodzących zawiasów.

Farba schodzi na podłokietniku (w zasadzie od samego początku). Pokrywę monitora dość łatwo jest zarysować, ale to przypadłość wielu modeli.

Ostatnio ma ciekawą przypadłość, zamykam pokrywę na chwilę, a po jej otworzeniu, co któryś raz, dysk nie rusza. Z dyskiem jest wszytko OK (sprawdzałem na innym), system to nie jest, bo na innym jest identycznie. Po ponownym włączeniu jest wszystko OK, a niestety w czerwcu minęła mu gwarancja.

Innych awarii jeszcze nie było, a laptop dość dużo pracuje.

Co do jakości pomocy. No cóż, o firmie Orika krążą już legendy.

Nie wiem, jak jest z droższymi modelami, ten kosztował lekko powyżej 3000zł, ale ja Asusa już nie kupię.

Tutaj masz link do dyskusji na temat laptopów(zaczyna się w '06, a polecam ostatnią stronę m.in.).

Asus ogólnie nie jest zły…

Na moim po 2 tygodniach zaczeła schodzić

a mówią że acery są marnie wykonane :stuck_out_tongue: . A tak poważnie to dużo zależy od konkretnego egzemplarza i to w przypadku każdej marki

Mam tak samo z tą farbą to przegieli. IMO najlepsza firma to IBM :slight_smile: Mam takiego z 400mhz i śmiga nadal żadnych pęknięc a pewnie ma z 6 lat (nie wiem bo kupiłem na allegro) Jedyny problem to klapa bo koleś nalał coś na nią i wygląda śmisznie :slight_smile:

na swoim asusie po raz pierwszy widze, że lakier schodzi. Inne modele widziałem i były ok. HP parę mi przez rąk przeszło, ani jeden nie był uszkodzony mechanicznie z winy wykonania.

Dorzucę jeszcze jedno zdjęcie mojego laptopa:

http://img.wklej.org/images/700679886lap1.jpg

(bez tej naklejki, jeszcze szybciej by się wytarł).

Po drugiej strony jest podobnie. A laptop był kiedyś koloru srebrnego :expressionless:

Dodam, jeszcze do poprzednich swoich uwag, że wszystkie gumowe nóżki, już dawno się odkleiły.

Tak więc jaką najlepiej firmę polecacie?

Ja polecam Fujitsu Siemens. Mam już drugiego laptopa tej firmy i bardzo podoba mi się, że poprawiają swoje błędy z poprzednich serii. Farba nie schodzi z podłokietników. Obudowa jest solidna. Ogólnie polecam.

Ogółem to Toshiby są bardzo dobre.Estetyczny wygląd i dobre wykonanie.

no za wyjątkiem tych srebrnych najtańszych modeli bo one są tragiczne

Potwierdza się, że w laptopie obudowa jest bardzo ważna (jeśli nie najważniejsza). Sam widziałem laptopy, które po 1,5 roku były wytarte do białości. Raczej dobrze się to nie prezentuje. Co do jakości obudowy to Toshiba, Sony Vaio (ich obudowy naprawde sprawiają wrażenie solidnych), HP Compaq, Apple (troche ascetyczny ale stylowy) - to te marki z którymi miałem styczność i zrobiły na mnie pozytywne wrażenie. Co do Pavilionów to niska jakość osłon głośników i zdublowane przyciski multimedialne (?). Co do Dell’a nie wiem jak teraz ale kiedyś jakość podzespołów nie była najlepsza. Ważne żeby laptop się nie nagrzewał zbytnio.

2fac096aa96bdaafm.jpg w tym miejscu była naklejka zaczeła odchodzić więc ją odkleiłem i to było pod spodem