Co myślicie o tej karcie graficznej


(Smudzasek) #1

Składam pcta pod gry i myślę nad tą kartą.

Opłaca się, czy w podobnej cenie znajdę coś lepszego?


(DiamondBack) #2

Alternatywa to tylko R9 390. Wybór zależy od tytułów w jakie chcesz grać.


(szefunio) #3

Tylko ten sklep wchodzi w grę?


(Smudzasek) #4

@DiamondBlack jak duża przepaść technologiczna jest miedzy 970 a 980? Warte dopłaty?

A jeśli chodzi o KFA2 - nie ma się do czego przyczepić? Czy któryś producent wypuścił np. z lepszym chłodzeniem itd. ?

@szefunio Jeśli znasz jakieś inne w uk to nie ma problemu, nie chce kupować z Polski, żeby oszczędzić sobie problemów z wysyłką.


(DiamondBack) #5

Przepaść to zdecydowanie za duże słowo. Ja jednak skłaniałbym się do 390tki, która w nowszych tytułach coraz bardziej odbiega od 970tki.


(Atronics) #6

zasilacz daj dobry do tego

https://www.overclockers.co.uk/sapphire-radeon-r9-nitro-390-8192mb-gddr5-pci-express-graphics-card-with-backplate-11244-01-20g-gx-373-sp.html

 


(Odyniec_Stary) #7

GTX 970 ma jedną zasadniczą przewagę nad R9 390 - potencjał OC. Już szybciej taktowane niereferenty wykazują przewagę nad 380, a nie ma żadnych przeciwwskazań do samodzielnego zwiększania częstotliwości. 


(DiamondBack) #8

Czy ty własnie pochwaliłeś Radeona czy jak zwykle nie zrozumiałeś kontekstu zdania? :slight_smile: Odbiegając od czegoś zostawia się coś w tyle. 970tka zaczyna przegrywać już nawet ze starą 290tką w nowych tytułach i to sporo. (choćby w battlefroncie) a o ile to możesz zobaczyć na własne oczy tutaj - https://www.youtube.com/watch?v=NMnpknaAq0g&index=5&list=LLsp2jD0yK5tub7gcdq_Am_A :)


(Odyniec_Stary) #9

Battlefront działa lepiej na kartach AMD i nie jest to żadna tajemnica. Ale wywlekaj dalej pojedyncze gry i twórz z nich fałszywe wnioski co do ogółu.