Co myślicie o tej konfiguracji?

Co myślicie o tej konfiguracji? Moje fundusze to 1900zł:

Intel Pentium Dual Core E2160 1.8 GHz (S775) BOX

Foxconn P35A-S

OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Reaper EPP CL4-3-3 Heatpipe

Seagate 250 GB Barracuda 7200.10 (8MB, Serial ATA II, zapis prostopadły)

Obudowa CoolerMaster Elite 331 Black-Silver

Modecom MC-400ATX 2.0 PFC/Amacrox Warrior ax450

GeForce 8800 GT XFX 512MB TV & 2x DVI (PCI-E) OC

AMACROX jak najbardziej (a może Chieftec?) dysk 16MB cache bym rzekł (chyba ta sama nawet cena czy różnica 1-2 złotych a warto)

GoodRAM PRO900 2x1GB

Galaxy 8800GT CoolerMaster Heatpipe (lepsze chłodzenie)

bierz modecoma albo OCZ StealthXStream 500w za 200zł (niższe rachunki za prąd)

A co myślicie o GeForce 8800 GT Gigabyte z Zalmanem? Zamiast Galaxy? (niższa cena :wink: )

nie polecam 8800gt gigabyte… nie słyszałem dobrych opini o nich… nie polecam… warto dopłacić niż odsyłać kartę do serwisu za własne pieniądze :wink:

taniej wyjdzie :wink:

Za SG bierz WD 320GB 16MB WD3200AAKS cena 2 stówy.

nie bierz modecoma! co z was za ludzie! modecoma mu polecacie??

zasilacz to jednak nie tak banalny podzespol ale wazna sprawa. Zazwyczaj kupuje sie go na dlugie lata i nie warto oszczedzac. Bierz corsair albo coś równie dobrego. Inne części wymienisz a zasilacz Ci zostanie. Wybierz coś co zawsze będzie ci trzymalo dobrze napięcie. A moc? 450W to minimum

a czemu nie? stabilne napięcia nie uszkodzą mu kompa…

tyle to nawet nie żre komp z quadem i 9800gx2 na pokładzie…

jakbym nie wiedział :x

patrzy się nie tylko na firmę lecz na stabliność i wydajność (wyżej podany OCZ ma wydajność na poziomie 80% a modecom mc ok 55%… przy ocz mamy niższe rachunki za prąd)

modecom mc jak i amacrox trzyamją napięcia :wink: sprawdzałem więc nie gadaj że nie…

chyba modecom MC pomylił ci się z modecom FEEL…

miejmy nadzieje… :x

A takie pytanie na uboczu: ten ModeCom MC 400W jest cichy czy daje się we znaki? :wink:

BTW: Chyba jednak wezmę 8800GT od Gigabyte… Od moich znajomych słyszałem dużo pochwał na jej temat 8)

lol… w necie widziałem skargi i tylko skargi… pochwały na temat 8800gt gigabyte jeszcze nie słyszałem… trzeba je downclock-ować itp…

nie polecam!

Te skargi dotyczą starej rewizji z pamięci Qimonda 1ns i starszym chłodzeniem, nowa rewizja na pamięciach Samsunga i poprawionym chłodzeniem ma same pozytywne opinie nie ma z nią problemów.

Piotrj7, chcesz to kup, tylko musisz się pytać o nową rewizję, bo ci mogą w sklepie dać albo stary albo nowy, zaznacz, że chcesz rewizję 2 i TYLKO ją.

Jeśli nie zapytasz to dadzą rewizje 1. W sklepie nie są takie tłumoki (No może w moim :D) i na bank wciskają rewizje 1. To chyba normalne że chcą się pozbyć starego. Tak samo jak z gotowymi kompami…

Ja bym wziął Galaxy i miał 100% pewność że będzie git a nie 50% na 50% że trafi mi sie Gigabyte z 1 lub 2 rewizji.

ok dzięki :wink:

to nie przez sprawność a przez AKTYWNE PFC zaoszczędzasz prąd :slight_smile: