Co myślicie o tym internecie WiFi

Cześć,

Dziś założyłem sobie internet bezprzewodowy (WPA2-Personal, AES) Częstotliwość 5 Ghz (Siła sygnału: ciągle 5 na 5 kresek), Download 3 Mb/s, Upload 1 Mb/s, cena 39 zł, umowa na dwa lata i chciałbym poznać Waszą opinie tj “czy się opłaca” i czy da się na tym pograć w necie na multi

Test ping:

Jak nie masz lepszej alternatywy nigdzie w okolicy to jeżeli to połączenie będzie stabilne i w okolicy nie masz śmietnika w eterze i nie ma zakłóceń to będzie dobrze. Tak na 3 Mb necie bez problemu pograsz w każdą grę na multi.

Mam na strychu dwie nitki od światłowodu TPsy i mógłbym w każdej chwili przejść na Neostradę, ale jako że mieszkam w małej miejscowości (~1000 ludzi) (oddalonej o 17 km od dużego miasta) nie mam możliwości przejść np na Netię czy do innego alternatywnego dostawcy.

Co do szumu to przy 2,4 Ghz był średni przy 5 Ghz jest on zerowy bo jedyne co pracuje w tej częstotliwości to mój dostawca internetu.

Dziś przetestowałem przed południem ping i wyszły jeszcze mniejsze: 15 i 13 ms , Download 2,7 Mb/s, Upload 1 Mb/s .

PS. Teraz płacę 39 zł a sama monopolistyczna i częściowo nielegalna “opłata za utrzymanie łącza” kosztuje tylko 10 zł mniej

Jak masz światłowód ja bym go brał bez namysłu (jak da radę pociągnąć go bezpośrednio do twojego pc’ta :P)

A co do ceny to tanie to nie jest (w porównaniu do kablówek), ale z braku laku dobre i to :stuck_out_tongue:

Zakładali rok temu wszystkim nawet tym co nie mają z TPsą nic wspólnego trzeba było tylko podpisać papierek że zgadzam się żeby przeorali moje ładne podwórko a musiałem się zgodzić bo do mojego sąsiada mogli się dostać tylko przez moją posesję i sąsiad by mi nie wybaczył jakbym się nie zgodził :stuck_out_tongue: gniazdko z dwoma luźnymi nitkami jest ~5 metrów od mojego kompa po linii prostej

PS.W gwoli ścisłości bo chciałbym się upewnić: skoro mam tylko cztery “nitki” z czego dwie idą dalej do sąsiada a dwie do mnie to jest to światłowód ?

Kabel pewnie jest oznaczony / widać po końcówce. Dasz foto to będzie można osądzić.