Co myślicie o tym komputerze?

Dobra bo się gubisz w zeznaniach, autor chce mieć kompa wydajnego, nie gra w gry wiec dedykowana gafika z intela mu starcza, po co mu coś mocniejszego czego nie wykorzysta??? Będzie się tylko marnować i żreć prąd, ja nie mówie że amd jest gorszę bo do gier akurat można spokojnie brać np. ryzen 5, ale do zastosowań multimedialnych procesory pentium g są dużo tańśze od ryzenów i dużo lepsze od twojego apu czy athlonów wiec po co mu taki zestaw, wszystkie po trochu? Lepiej wziąć lepsze cpu i gorsze gpu ktore sie przyda niż średnie cpu/gpu gdzie gpu do niczego się nie przydaje.

Nikt nie mówi że twoje apu jest złe - tylko np. taki phenom 955 jest trochę od niego gorszy, a to konstrkucja z 2009 roku! Nie lepiej wziąć intela g??? Który miażdży tego apu?

Mowa o APU 2200G lub 2400G, na których można pograć na low w 1080p.

Jeżeli nie planuje grania to APU nie ma żadnego sensu. Kupuje Intela 8100 lub 8400 i z czasem jakąś kartę graficzną, jeśli będzie chciał. Tańsze płyty serii 300 już na dniach powinny pojawić się w polskich sklepach, co zwiększy atrakcyjność oferty.

Krew mnie zalewa z tym Intelem czy on cały świat opłacił, żeby tylko jego produkty polecać, czy opłaca testerów, żeby wszyscy myśleli, że to szczyt techniki jaką ludzie wymyślili??

Oj tam oj tam ja sam mam ryzena i wczesniej mialem phenoma do gier, ale gdyby dzis mial kupowac to bym bral to co wydajniejsze czyli coffe lake, a do multimediow wydaje mi sie ze taniej i lepiej wychodzi kupic intel, nie ma tu nic wspolnego z jakimis przesadami, jak ryzen wyszedl i oferowal dodatkowe rdzenie to sie skusilem, jak dzis mamy coffe lake to bym juz tego nie zrobil bo patrze pod kontem wydajnosci i nie obchodza mnie wojenki.

Intel opłaca cały świat. Żyjemy w jednym wielkim kłamstwie. Chociaż jeden świadomy.

Czyli przyznałes się, że popełniłeś bład życia. To co tu robisz powinieneś się powiesić dla Intela. Oddać mu hołd tym sposobem

Czytaj uważanie zanim doradzisz komuś starego Pentiuma G4400.
Autor pisał, że interesuje go CS.

Spokojnie dziala na g4600

Wlasnie nie, ja jestem zadowolony z zakupy, ty narzekasz na intela że coś tam, a robisz dokładnie to samo tylko w kierunku amd, jesteś fanbojem amd :slight_smile: Ja ci mówie, że biore to co lepsze, ryzen był wtedy lepszy, teraz lepszy jest coffi lake, moze za rok 3 generacja ryzenow bedzie lepsza od intela, patrze na testy i wyniki, nie jak ty kocham amd, hejtuje intela, może intel g4600 nie ma lepszej wydajnosci o twojego procka??? Mówie prawde która w oczy kole.

Kupisz Intela z grafiką taką jak Vega za 500-600 zł bo nie widze, aby Intel dobra i opłacalną konkurencje w tym temacie AMD zrobił ani teraz, ani wczesniej. Mam coraz większe wrazenie, że nie długo nier trzeba będzie grafiki w komputerze bo zrobić dobry program, gre i zrobi to procesor Intela bo taki zajebisty i najzajebistrzy na świecie i wszystko inne to dno i szkoda kupowac. To jest najlepsze podsumowanie wszystkich, którzy nie widza swiata poza Intelem, a na większości forach to 99% użytkowników for i tylko dlatego, że w samych testach zajebiste, więc jak ktoś chce miec sprzet, który bedzie wydajny jak w testach niech taki złoży, ale w zyciu za 1700 czy 2 tysiące, nie na Intelu.

Zmieszczę się w cenie kupując grafikę intela + geforce 1030 a wydajność minimalnie lepsza od apu ryzena.

I3 8100 + GT 1030. Cena mniej więcej 2400G.

Mam wrażenie, że twoja niezdrowa niechęć do tej korporacji przysłania ci logiczne myślenie. To prowadzi do choroby.

No tak Garoz już ci się rzuciło na mózg z tym fanbojstwem amd i krytką intela, ja rozumiem, że może doprowadzili ciebie do tego fanboje INtela, ale smutna prawda jest najgorsza, wojując z nimi stałeś się taki sam jak oni tylko w stronę amd :blush:

Optymalizacja oprogramowania w tym gier. Do jakich procesoróœ producenci optymalizują? Do Intela. Czemu bo to co się lepiej sprzedaje do tego sprzetu się optymalizuje. Nie będa optymalizowac do AMD, którego uzywa może z 10% ludzi an świecie , a i to wątpie po tym jak wszyscy “fachowcy” twierdza, że intel to szczyt techniki, a kupno AMD to samobójstwo finansowe i każde inne. Pamiętam 2-3 lata temu jak na fejsie na polskim profilu AMD umiesciło filmik z 7-zipem tym dla każdego i tym gdzie twórcy tej apki zoptymalizowali ją specjalnie pod APU w FM2+ jeszcze wtedy. 7-zip okazał się szybszy o około 40% od i3 intela. Czemu? Bo optymalizacja oprogramowania jakim tez sa gry i programy do testów synetycznych robi swoje pod dany sprzęt. Tylko po co ja to pisze jak ja to wiem bez studióœ z informatyki, a tu zaraz z hejtują mnie “fachowcy” w tym temacie. To samo jestz grafikami, większość gier ma optymalizacje pod nvidie, a nie AMD z tad czasem zauważalna różnica w FPS.

Brawo, odkryłeś kapitalizm.

Tylko klakierzy jednej firmy tak piszą. Ty jesteś klakierem tej drugiej firmy, wiec chyba rozumiesz.

Oczywiście, że masz rację. Niższa wydajność konkretnego GPU nie ma żadnego znaczenia, bo wszyscy olewają optymalizacje pod karty AMD. Nawet niektóre gry tworzone przy udziale AMD potrafią działać gorzej na kartach od czerwonych. To już podwójny spisek!

Dajcie spokój, sam mam AMD, ale to wynikało z tego, że lepiej budżetowca było na tym zrobić. W gry nie gram, ale jak mnie weźmie coś,to od świeta odpalę, grafika… cóż może być kiepska i tak średnio widzę różnicę :wink: Ważne coby poszło, a tysiaka na kartę nie dam, wolę weekend pod palmamiz a to :slight_smile: . Ryazanem AMD trochę pokazało, ze nie tylko budżetowce robi, kiedyś miałem Intela i gdyby zależało mi na “czystej” mocy obliczeniowej, to pewnie szedłbym w ta stronę. ale patrząc na cena/wydajność, to jednak w czołówce (http://www.jaki-procesor.pl/) więcej AMD, a to nie uwzględnia, mimo wszystko, lepszej nieco integry :wink: