Co myślicie o tym komputerze?

https://www.apollo.pl/produkt/komputer-apollo-broxigar-ryzen-3-2200grx-vega-88-gb3000gbw10,139316.html proszę o opinie. Czy dobry??

Do czego ma służyć?

APU w połączeniu z wolną pamięcią, pracującą w dodatku w trybie single channel to nie jest dobry wybór.

Zasilacz i płyta niewiadomego producenta.

Jeżeli nie będzie grał to szybsza pamięć nic mu nie da. Mobo i zasilacz w takich gotowcach bardzo rzadko podają.

Ujdzie. Pamięć, 8 gb ram 4 z 2133 nie jest tragiczne, ale jest jej TYLKO 8 GB. Mogę się mylić, ale to APU chyba łyka więcej niż 2GB (inaczej będzie się dławiło), moja 7650 tyle dostała z 8 GB, kiedy 3 lata temu kupowałem budżetowca;)I przyznam, że nawet przy kilku oknach audiobooku etc, to momentami jej zaczyna powoli brakować :slight_smile: Druga sprawa dysk, 3000 GB great! Ale i useless, bo 7200 obrotów, pewnie też mało pamięci. Jeżeli chcesz mieć szybki, to SSD (gry) + HDD, jeżeli cenisz ilość GB, to HDD, ale warto poszukać czegoś z większymi obrotami niż 7200 i większa pamięcią. Zasilacz, to wytrzyma, płyta na wydajność wielkiego wpływu nie ma.

Jeżeli nie będzie grał to nie bierze się APU.

Ten gotowiec jest zły jak prawie każdy inny.

Nie no APU się bierze do najwydajniejszych gier, a nie do internetu. Chyba ci się troszkę pomyliło.

https://www.morele.net/komputer-morele-kaby-g1300-1437249/ a ten komputer?? Narazie taki a potem kupię osobno grafikę tylko do CS go może być na średnich wymagania

Z deszczu pod rynne. Ten Ryzen na pewno będzie lepszy od Pentium Dual Core.

To czyli nie będzie działać??

Tego nie napisałem. Chodzi o wydajność. Dual Core to już stare i mało wydajne nawet do takich gier. Ile maks chcesz wydać lub możesz wydac na ten komputer?

Do 1600 1700

CS może ruszy w 15fps w ultra low 540p, ale są gry które w ogóle nie ruszą na 2 wątkach, nawet jak dasz lepszą grafikę.

Ten pierwszy zestaw z Ryzenem 2200G jest ok. Zmień tylko RAM na 2x4GB 3000Mhz i będzie git.

Tylko ciekawe w tym pierwszym zestrawie jaki jest zasilacz i mobo bo jak dali najtańsze coś to też lipa jakby chcieć rozbudować za rok czy 2 lata np o Ryzena bez GPU, a zasilacz też może obniżyć wydajnośc jak będzie miał słabą moc na poszczególnych napięciach, a tu raczej wyglada na jakiś, o którym nie warto wspominać w specyfikacji bo nikt nie kupi komputera :stuck_out_tongue:

Mobo to w sumie wiadomo. Pewnie najtańszy Asrock A320. Po wyjściach video można nawet dopasować dokładny model. Jak ktoś jest zielony i nigdy nic będzie rozbudowywać, to po co mu więcej.

Co do zasilacza, to masz rację, ale co zrobisz, jak nie każdy umie składać samemu komputer.
Pozostaje wierzyć, że APU 65W raczej nie zrobi jakiś kłopotów dla noname 500W.

Apollo to też nie zwykły Janusz z Allegro. Może dają kilka złotych lepszy zasilacz, żeby mniej napraw gwarancyjnych robić. Zestaw jest z oryginalnym Windowsem, więc nie robią wszystkiego na odpieprz.

Jedynie ten RAM słabo wygląda.

Ja bym napisał do nich jaki jest zasilacz w tym zestawie, a z ramem czy mozna zmienić za dopłątą do ramu? Myślę, że to kwestia indywidualnego dogadania z nimi, a jak znam życie chcą sprzedac więc w tym momencie jak klient dopłaci to mu włożą te co chce :slight_smile: Wiesz be quiet jakiś tani 500W nie z najwyższej seri tez tu byłby spoko i krocia nie kosztuje

APU bierzesz jeśli zamierzasz grać. Inaczej bierzesz Intela ze swoim słabym iGPU do multimediów.

Serio, a ja mam APU na A10-7800 i nie gram bo po pierwsze nie kręcą mnie już gry, a po drugie granie na średnich lub minimalnych ustawieniach w 720p na monitorze z full hd żadna przyjemnośc. Poza tym jezeli nie planuje grania na dzien dzisiejszy to tym bardziej brałbym APU, potem dozbierać do ramu szybszego, wymienić i jak chcemy gramy. Proste, proste, ale nie wpadłeś na to.

ale iGPU jest tańśze wiec po co brać apu jak autrowi zależy jak najbardziej na taniości??? A procesor intela jest tak samo wydajny i nie dopłacasz za apu. APU Ryzena to jest dobre rozwiązanie na gry esportowe w których i tak sie gra na low detalach w najniższych rozdziałkach, ewentaulnie na przeczekanie boomu na kryptowaluty żeby móc chociaż trochę pograć a poźniej dokupić grafikę, na pewno apu do rozwiazan domowych to nic specjalnego, bo tansze beda intele, tansza plyta, tanszy ram, a wydajnosc lepszA,

Znowu jeżdżenie po AMD i mówienie, że Intel to szczyt techniki w wykresach szczególnie. W takim razie autor niech sam wybierze co chce, ja w dyskusje AMD vs. Intel się nie bawie bo to bez sensu tak jak dyskusja BMW czy Mercedes lub LG czy Sony w TV. Ja uważam, ze APU zawsze ma lepsza grafike niż grafika Intela. Swego czasu miałęm laptopa Asusa z grafiką dodatkową 7800 i an niej w GTA 3 leciałem w maks ekrany 15,6 cala czyli 13666x coś tam, a w domu miałem APU-A10 z seri w FM2 jeszcze i odziwo GTA 3 szedł w full HD na maks detalach tylko bez antylisingów itp, a miał tylko 4GB Ramu wiec mozna. Ja jakbym teraz musiał kupowac komputer to nie wazne do czego, ale do 2 tysiecy tylko Ryzen z grafiką Vega i tez pewnie Ryzen 3 byłby, chociaz jakbym się wściekł pozytywnie to może i ten Ryzen 5 z Vegą wydajniejsza :slight_smile: Intele są wydajniejsze tylko w tworzeniu wideo, 3D itp, ale do codzienności i granias od czasu do czasu w nie najnowsze tytuły moim zdaniem za 1500-1700 zł tylko Ryzen z Vega i szybkim RAMem. Różnice w Core i3 aby odczuć to trzeba być nie wiem jakim wczutym i w ogóle, a opieranie sie na wykresach gdzie testy robione sa zawsze na najszybszych, najdroższych pamięciach i z podkręconym CPU moim zdaniem sdą nie wiarygodne, poza tym w testach zawsze wyciąga się “siódme” poty ze sprzetu, a w domowych warunmkach nie. W grach nawet i5 czesto wykorzystuje się maks 50% procesora, szczególnie tych wielowątkowych.

Nie bede wdawał się w wojny procesorowe, tak jak wcześniej anpisałęm, zadzwonić do Apollo autor tematu, zapytać się o zasilacz i o możliwośc zmiany RAMu an szybsze za dopłata. Zasilacz niech nam napisze jaki wsadzili to się okaże czy tez nie trzeba wymienić. Myślę, że chętnemu nie odmówią pokombinować.