Co myślicie o tym komputerze?

Co myślicie o tym komputerze? https://allegro.pl/oferta/zestaw-komputer-biuro-9gen-i5-9400f-6c-8gb-ssd240-8523427967?utm_medium=app_share&utm_source=facebook chodzi mi tylko o komputer nie zestaw.

Lepiej sam sobie złóż…

A komputer, hm… typowe allegro :slight_smile:
Beznadziejna karta graficzna, nie wiadomo jaki dysk, najtańszy zasilacz.
Nie warto :slight_smile:

Tutaj są zestawy sugerowane z cenami…
Choć ja bym wolał trochę ciut lepsze firmy zabrać

Taka mini ściągawka firm co z czego warto kupować:
z Grafik to Nvidia, producent Zotac lub EVGA ale trudno dostępne w Polsce a z tych dostępnych Asus lub MSI omijać Gigabyte, palit czy gainward
z płyt głównych Asus lub Gigabyte
z dysków Crucial , Samsung WD, Patriot - omijać adate i seagate
z ram Kingston, Patriot , Corsair
Zasilacz Seasonic, Corsair
Monitor najlepiej LG opcjonalnie asus… dla grafików dell
A no i jeszcze procek obecnie najlepiej brać z amd

Trochę spłyciłeś…
Każdy z producentów, których wymieniłeś na “czarnej liście” ma w swoim portfolio udane konstrukcje.
Zamiast oceniać po vendorze lepiej weryfikować każdy model indywidualnie…

te najczęściej polecają w “redakcjach”

Grafika do zabawy w Excelu i oglądania YT. Do grania kompletnie się nie nadaje.

Płyta główna absolutnie nierozwojowa - znowu: dwa banki pamięci to opcja dla kompa do biura, który nie będzie rozbudowywany.

Dysk: najtańszy budżetowiec z możliwych (zapewne dostaniesz Goodrama CL100).

Zasilacz: totalny “noname”. Pewnie dlatego sparowany z GT 710, bo nic mocniejszego nie pociągnie.

System w wersji “trial”.

Przychylam się do opinii, że nie warto.

Nawet nie, bo ta karta nie umie dekodować video z YT sprzętowo, więc musi męczyć CPU.

Raczej dlatego, że CPU nie ma iGPU, to wsadzili cokolwiek co wyświetli pulpit :slight_smile:

Mam taką w biurowym kompie i YT daje się oglądać bez problemu :slight_smile:

Tak może być, ale wtedy GPU nie ma nic do gadania, po prostu wyświetla to, co CPU zdekoduje :slight_smile:
W czasach coraz wyższych rozdzielczości sprzętowe dekodowanie to efektywniejsze rozwiązanie.

A co mnie to obchodzi że polecają syf który sie nie sprzedaje albo sie sprzedaje nie świadomym konsumentom którzy nie widzę że można w podobnej cenie kupić lepszej jakości podzespoły…
W redakcjach muszą wciskać kity bo z tego mają kase na reklamach tego typu… ale czy to jest w porządku ?! Jasne że nie.

Jak z tymi cenami podniesione do nie istniejących, a potem obniżka niby promocja bo ludzie nie wchodzą codziennie do sklepu więc nie znają autentycznych-normalnych cen i łykają te pseudo promocje.
Jak to powiedział kiedyś pewien Pan - “To nic osobistego to tylko ich biznes…”

Tak jak ten jeb*** trol @pancigaming co siedzi na ukrytym profilu i wszystkim i wszędzie poleca zakup tylko i wyłącznie w x-kom co już na 1 rzut oka wydaje sie podejrzane to jeszcze niemal zawsze wciska zawsze nisko budżetowy podzespoły, lipnej firmy lub niskiej jakości…

Chodzi o komputer do gier czy biurowy?

Karta graficzna tylko do biura.Dysk tylko SSD.Zasilacz pewnie z obudową,który 500W ma tylko na nalepce.

Do biura wystarczy, choć sam komputer do biura złożysz za około 1,5k, który będzie spokojnie wystarczający.

Moja propozycja
https://www.x-kom.pl/lista/n6twwwt9r