Co myślicie o tym zasilaczu?

FORTRON ATX-450PNR co o nim myślicie?, Czy nadaje się do podkręcania?, konfig poniżej

Nieee! Tagan, OCZ to są zasiłki do podkręcania

Tagan, OCZ , Pentagram i Antec oraz Corsair coś z tego no jak masz kaskee to cos z be quiet FORTRON ATX-450PNR daj spokoj i nieryzykoj…

Czemu Fortron się nie nadaje jak OCZ się nadaje? Fortron produkuje zasilacze OCZ i Be quiet. Nic nie czytają a znają się najlepiej :x

Do tego sprzętu staczy.

a do podkręcania stabilnego?

a może chieftec?

350wat?podobno jest słapszy, dla mnie to bez roznicy ba są w tej samej cenie ale jak czytałem ten chieftec nie jest taki dobry

Stabilnie to dawały podkręcać stare modele np MDN/THA-P 350W i kręciły bardziej energochłonne proce i grafy, to czemu nowy typ z 360W linią +12V miałby tracić stabilność, nie masz za wiele na zasilacz to go bierz, lub dokładaj do np Corsaira 4x0W ze sprawnością 80+ dla niższych rachunków za prąd.

Nic ciekawego od Chifteca w tej cenie nie ma.

czyli brac tego fortrona?, a ile bede miał mniejsze rachunki za prąd miesięcznie?

Warto kupić. A co do rachunków to ciężko przewidzieć ile używasz kompa teraz jeśli dobrze pamiętam masz tracera ich sprawność jest bardzo niska 50-60%, ten Fortron ma powyżej 70%, np seria GLN ponad 80%.

I to ma być forum dla ludzi, którzy się na rzeczy znają?

Boże… widzisz i nie grzmisz!

Tak więc Fortron to jest dobra firma. Jeżeli masz mało pieniędzy, a chcesz dobry zasilacz to kupuj Fotrona - wystarczy.

chieftec, antec, bequiet, corsair, tagan, OCZ do reszty nie mam zaufania. Chociaż w swoim komputerze mam zasilacz Mustang 450 W :smiley:

skitles sorry ale miałem do czynieia z tym zasilaczem składłęm koledze PC i po tyg. zaczoł się skarżyć, że podczas grania pc się wyłacza co jakiś czas podczas włączenia pc właczała się inf. z BIOSA i bylo trzeba przywracac niby od nowa mimo że myslalem ze to wina proca bo jak kiedyś podkr. to też tak miałem bo było trzeba podnieść nap. proca lecz tu niebyło nic podkręcane. Podłączyłem go więc pod mojego Corsair i było wszystko ok. tego więc wymieniłem i po dopłacie bodajże 70zł miałem chifteca i wtedy kupmel był zadowolony. Tylko niepiszcie że mial za mocno prądożerny pc bo wcale nie. do tamtego zestawu starczyłby 400w zasilacz ale kolega też ma w planach podkręcanie i dokupienie jeszcze jednej grafiki.

koniec tematu kupiłem fortrona, moja opinia taka czytałem ze zasilacz dobry a te chiefteci sa głosne i słabe z tej wersji, a z podkrecaniem zobaczymy, dzięki

To się wysyła na gwar to że się trafi na wadliwy to nie znaczy że cała firma jest do niczego, nie raz jak się komuś coś popsuje to już całą firmę skreśla, miałem kompa 2 lata na Fortronie i bez problemów chodził ma kilku zestawach teraz ciągnie zestaw znajomego nie restartów itp, Amacroxa* montowałem w paru kompach też bez problemu, teraz w jednym kompie w domu mam Modecoma MC* wszystko dobrze. Taganowi ufasz, a ta firma miała całe serie wadliwych zasilaczy, OCZ jak pisałem jest robiony przez Fortrona.

*- zasilacze robione przez Fortrona.

Seria może GPS? prawie każdy z tej serii ma wadliwy kontroler obrotów wentylatora, i ogólnie ta seria nie była udana.

Fortron i Pentagram to najlepsze zasilacze z najniższej półki.

Nie jeden zestaw składałem na Fortonie i Pentagramie ale Forton czesto zawodzil i to już wiele wersji i modeli tej zasiłki wiec niewyjeżdżaj z txt. że skreślam firme bo nieskreślam tylko mówie że już miałem duzo razy z ta firmą do czynienia i na 10/4 były sprawne … więc niemów że to jakas bog wie jaka firma jest w miare dobra i zasilki sa w dobrych cenach ale … a zzreszta niemam zamiaru sie klocic niech wezmie i przetestuje … niemowie przeciez ze wszystkie sa do bani … ;p pozdro

Za pewne te Fortrony to były używki lub leżaki magazynowe z allegro które nie są tak pewnie jak nówki, chociaż wydaje mi się, że trochę ściemniasz z tym 10/4.

Takich wyników nie mają nawet Codegeny itp, zwykle szybko pada 25% a tu 10 przypadkowych i nagle 60% to jak ta firma istnieje od tylu lat jak większość produkcji idzie na reklamację, coś tu naciąganą historię czytam człowieka który składa kompy a sam w blaszce ma bombę w postaci Incore 400W, ceny tego ‘‘400W’’ razem z obudową ~110 zł, za tyle samego (nowego) Fortrona się nie kupi.

Sorry ale tego incore to już dosyć dawno niemam w jednym z moich pierwszych postów założyłem temat w pomocy wyboru zasiłki no i wybrałem Corsaira 420w bo mi mocniejszy niejest potrzebny. A Incor pojawił się w opisie bo skopiowałem nazwe z neta i niezauważyłem a potem niechciało i się zmieniać. Ale i tak go odradzam niech już lepiej weżmie Amacroxa Warrior … np. 400-450w. Też taniutki i dobry… pozdro