Co myślicie o Windows 98

W związku z tym, że przed 4 dniami minęła dekada od wydania Windowsa 98 (98 został wydany 25.06.1998) chciałbym się spytać was o opinię nt. Windowsa 98: jaki był, jego wady i zalety, itd.

zabytek :smiley: , ale fajny ‘stary ale jary’

System ten lubi się zawieszać,nie ma już żadnego wsparcia technicznego,żadnych zabezpieczeń,brak sterowników,problem z oprogramowaniem (ciężko znaleść coś nowego pod ten system),zerowe zainteresowanie wśród użytkowników,żadko kto z niego już korzysta,nawet antywirusów już prawie na niego niema.Jednym słowem system do bani

Był dobry jak na swój czas,obecnie nie ma pod niego oprogramowania,najwyżej wersje z 98,99,2000 roku starych programów IE 6,Winamp 2x,nie obsługuje nowych płyt głównych,to samo pewnie będzie z XP i Vistą już mamy produkcje urządzeń,dla których sterowniki pod XP coraz ciężej dostać

System super;) w swoim czasie, nie nażekałem na niego, czasem się wieszał, ale mnie jakoś to nie przeszkadzało. Grywałem wtedy w różne gierki pod DOS-a:D super:P potem przeskoczyłem na XP i tak już zostało…

“Ale to już było… i nie wróci wiecej…”:wink:

Ja 98 bawię się tylko czasem na wirtualnej maszynie ;]

Pamiętam ten system :slight_smile: Komputer DELL 166Mhz, 32Mb Ram, 2MB kart graficznej. Aż się łezka w oku zakręci.

Pomyśleć że jeszcze 3 lata i XP będzie miał 10 lat

Tak myślę że Windows 98 jak na swój rok to zaskoczył swoim systemem.

W porównaniu do Windows’a 95 to Win 98 był jak cud , miód i malina :slight_smile:

wszystko :stuck_out_tongue:

matio91 Tak ale w tamtych latach nie potrzebowano takich systemów operacyjnych jak teraz

dokładnie tak :smiley:

Z resztą jeśli nie ma nowszego oprogramowania na windę z 98, to i virusów już się na tamten system nie pisze :stuck_out_tongue: Małe wymagania systemowe :smiley: Nie narzekać i nie porównywać do XP, czy Visty, bo sensu to nie ma.

Acha, no i fajniej było przejść z 95 na 98 niż z XP na Viste :idea:

To były czasy :)… ogólnie to fajny nawet system jest. Pamiętam, że pod koniec mojej przygody z Win98 prawie żaden program się nie włączał, gdyż “Program wykonał nieprawidłową operację i za chwilę nastąpi jego zamknięcie. Jeśli problem będzie się powtarzał skontaktuj się ze sprzedawcą”. Wtedy nawet Paint wysiadł (będąc w 1-ej klasie podstawówki uwielbiałam rysować w tymże programie, więc była to dla mnie tragedia :wink: ). Udało mi się nawet wtedy skasować sterowniki od karty dźwiękowej (nie ma to jak pobuszować po C:/Windowsnie wiedząc co tam jest i uruchamiając wszystko co się da), ale koniec z tymi wspominkami. Nie był zły, ale po przesiadce na XP poczułam ulgę :slight_smile:

No właśnie - 98 w porównaniu do 95 to była wielka nowość, każdy chciał na niego przejść, ja też go swego czasu używałem :slight_smile: A co do przesiadki z XP na Vistę to taka miła już ona nie jest :frowning: Bo Vista to system wymagający min. 1,5 GB RAM do dobrej pracy, procesor przynajmniej powinien taktować z szybkością 2 Ghz…

Moim zdaniem lepszy od 98 był NT4. Krótko :slight_smile:

Obecnie Vista w porównaniu do XP dużej rewolucji nie wnosi,a wtedy mniej wieszający się system to był cud,obecnie drugim problemem jest to,że wielu użytkowników systemu jedzie na przerobionych piratach,mam oryginalny XP i prawie zapomniałem już jak wygląda BSOD :-),warto mieć oryginał choćby po to :stuck_out_tongue:

ale podobno z windowsem xp to była porażka tak samo jak tera jest z vista

jak wszedł sp2 to dopiero podobno xp stal się stabilny

viscie do xp jeszcze BARDZO DUZO brakuje :slight_smile:

Czyli niby czego? Jest stabilna, wydajna, bardzo bardzo bezpieczna, a że ma duze wymogi to juz inna sprawa. FIFA 2006 tez ma większe wymogi od 2001.

– wcale

– -||-

wymogi mają dla mnie najmniejsze znaczenie. zostaje przy XP 64bit edition

Vista to może za pare lat…

Dokładnie tak. Sam używam Visty, ale na niej niektóre gry nie działają.