Co myślicie o XPERIA X10?

Witam,

Zastanawiam się jaki kupić telefon i mi ktoś powiedział żebym ten XPERIA X10. Czy może ktoś coś na temat tego telefonu napisać?

Technicznie b.dobry telefon ale niech ktoś wypowie się z osób które je posiadają (o ile są tacy)technicznie to 1-wsza klasa :slight_smile: nie można jej nic zarzucić

Brak multi-touch nawet wtedy kiedy system zostanie zaktualizowany do Androida 2.1 z winy wybranego przez SE ekranu. Sprzęt po prostu nie jest w stanie wykryć więcej niż jedno miejsce styku, oraz ma problem z WiFi - SE chciało zaoszczędzić :frowning: moim zdaniem chyba lepszym rozwiązaniem było by HTC Desire ciut mniejszy ale lepszy :slight_smile:

A zastanawiałeś się nad HTC HD 2??

Nie, bo za bardzo nie wiem co to jest, w ERZE to można dostać? :smiley: XPERIA rzeczywiście ma problem z WiFi, mam X1 i właśnie są takie głupie wady…

Więc tak:

Xperia X10: przede wszystkim czytałem, że jest tam nakładka tak przeładowana bajerami, że to urządzenie mimo Snapdragona muli (!).

Jeśli ktoś chce się męczyć z WM na pojemnościowym ekranie, to bardzo proszę. :stuck_out_tongue:

Ja też jestem za Desire - fajny wygląd, wygodna nakładka HTC Sense UI. Poza tym ten telefon wygrał w teście pocketnow.com na szybkość wczytywania stron Internetowych - wygrał z HTC HD2 i ajfonem. :slight_smile:

akurat HD2 ma też HTC Sense UI na WindowsMobile więc problemów nie będzie. Dla przypomnienia:

Ekran pojemnościowy obsłużysz TYLKO palcem. Dotyk działa jak w Iphonie (lekkie muśnięcie palcem)

Ekran oporowy możliwość obsługiwania palcem i rysikiem. Aby wybrac opcję musisz docisnąć ekran

Od Ciebie zależy czy bedziesz obsługiwał sprzęt tylko palcem czy palcem i rysikiem

No i co z tego. Akurat palcoprzyjazność systemu to jedno (6.5.5 i po problemie), ale tu chodzi o aplikacje - np. taki Total Commander - palcem obsługują go chyba tylko masochiści. Poza tym ja nadal nie widzę pisania na klawiaturze ekranowej na ekranie pojemnościowym - ale to tylko moje zdanie.

Rety. Co ty tak z tym dociskaniem? Przecież to brzmi strasznie. :stuck_out_tongue: Dobre oporówki reagują na lekkie naciśnięcia. “Dociskanie” to jest w Szajsungu Avili. :stuck_out_tongue:

Owszem ale nie każdy lubi jak mu się ekran ugina ( a w oporówkach to jest, przy dociskaniui to czuć) to kwestia wyboru co komu wygodniej :stuck_out_tongue: jednym odpowiada rysik (i osobiścia ja do nich należe) i jedni wolą palecem obsługiwać i mazgać paluchem po ekranie (brrr) :lol:

Dla mnie XPERIA była i jest najlepsza, nie lubię androida. U mnie X10 słabo sygał Wi-FI odbiera, za to XPERIA znakomicie. Nie wiem czy kupiłem jakiś felerny, ale XPERIA i tak jest moim idolem :wink:

Pełna nazwa X10 to Sony Ericsson XPERIA X10 :wink: Nie jedną XPERIĘ SE wynalazł

No jasne. :stuck_out_tongue: Przynajmniej X1 zrobiło HTC, a SE tylko nakleiło swój znaczek i już myśleli, że są fajni. :stuck_out_tongue:

Potwierdzam, ten telefon jest fajny chodź apeluje do wszystkich żeby sprawdzili poziom dźwięku w słuchawce. Ja podpisałem kontrakt w UK i w moim tel. zauważyłem dwie duże wady, a mianowicie:

  • Poziom słyszalności dźwięków jest bardzo niski, 50 do 70% jak w innych telefonach

  • Po podłączeniu bluetootha, nie przechodzą dźwięki dzwonków, utworów itp.,Telefon dzwoni swoim dzwonkiem a bluetooth swoim a do tego poziom słyszalności jest bardzo niski.

To jest moja druga Xperia X10 i w drugiej jest to samo. Sprawdzałem na Android forum i tam piszą że jest to chyba wada techniczna. Ja pisałem do Ericssona i dostałem poradę by aktualizować oprogramowanie. Zrobiłem to i w dalszym ciągu to samo. Ma być aktualizacja oprogramowania pod koniec roku do Android 2.1 , ale czy pomoże nikt nie wie. Ja wymieniam swój telefon na HTC Desire, naprawdę polecam. Słabsza kamera, karta Sd tylko 4GB ale max 32GB a nie 16GB jak w Ericssonie.

Obecnie wysłałem telefon do serwisu i czekam.