Co na kolację we dwoje

Zbliża mi się roznica ślubu. Chciałbym zrobić niespodzianke żonie i przygotować dla niej coś na kolację. Jakieś pomysły?

Mięsny jeż - żona zapamięta do końca życia taką kolację, obiecuję :wink:

A tak poważnie - chyba Ty wiesz jakie są gusta kulinarne żony? Trochę nie na miejscu będzie, jak np. ja Ci napiszę co lubi jeść na śniadanie?

2 polubienia

Omulo

Dokładnie. Lepiej zrobić coś co lubi i na 99% ucieszy się z samego faktu, że się postarałeś, a co będzie do jedzenia jest raczej na drugim miejscu. Podpowiem tylko, że eksperymentalne potrawy niekoniecznie muszą ucieszyć żonę. O ile ja miałem okres taki, że chciałem spróbować czegoś innego, bo kuchnia tradycyjna zaczęła nam się nudzić, o tyle robiąc niespodzianki żonie, samkowało jej, ale powiedziała, że jednak woli tradycyjne jedzenie.

Gdy robię kolację (tak robię to często, nie tylko na rocznice i inne okazje do świetowania), to robię po prostu tradycyjny obiad/kolację na różne sposoby, aby nie było nudy i ładnie ją dekoruję.

Możesz zrobić, spaghetti, schabowego, wołowinę czy nawet kurczaka, ale jak fajnie wszystko przygotujesz, to podejrzewam, że żona ucieszy się bardziej z tego ile włożyłeś w to wysiłku i serca, niż z tego jaka to będzie potrawa :wink: Moim zdaniem i z doświadczenia własnego, polecam zrobić tradycyjne danie ładnie udekorowane warzywami i ziołamim. Aby nie była to tradycyjna kolacja, zrób jakieś mieso, odpuść sobie gotowania ziemniaków, a jeśli ziemniaki już muszą być, upiecz je w pierkaniku ze skórką. Zrób też może jakiś deser, najlepiej z małą ilością cukru i tłuszczu. Polecam Ci zrobić deser na jogurcie naturalnym z żelatyną pokryty musem owocowym również z żelatyną przystrojone owocami cytrysowymi, na osłodę odrobina czekolady mlecznej lub gorzkiej wedle uznania. Lekkie, smaczne :wink:

Nie wiem czy wołowina czy schabowy jest dobrą opcję na romantyczną kolacje :wink: Sam proponowałbym coś lżejszego. Takie dania będą bardziej pasowały na taka okazję. Zapiecz na przykład makaron ze szpinakiem:
https://www.przepisy.pl/przepis/makaron-zapiekany-ze-szpinakiem
Bardzo trudno jest to zepsuć, a jest smaczne. Jeśli chcesz aby było to danie z mięskiem to możesz dodać mielonego mięsa , ewentualnie kurczaka.