Co najpierw kupić? Procek czy grafike?

Witam , chciałbym się spytać: Czy lepiej będzie gdy kupię sprzęt niżej wymieniony, a na grafike nazbierał w przyszłości. Do czasu kupna nowej karty, używałbym starej: GeForce 7300GT DDR2:

Procek: Phenom II X4 960T BE - 489 zł

Płytę główną: ASRock 970 extreme3 - 331 zł

RAM: GeiL 4GD 1333MHz CL9 - 84 zł

Zasilacz: Tacens TAC650RV - 206 zł

czy może zamiast procka i RAM kupiłbym kartę graficzną i włożył ją na stary sprzęt: Gigabyte GA-M56S-S3 , Athlon 64 X2 4400+ , 1,5GB RAM ,

Grafika: MSI HD6850 Cyclone - 639 zł

Płytę główną: ASRock 970 extreme3 - 331 zł

Zasilacz: Tacens TAC650RV - 206 zł

Nie kupuje wszystkiego, ponieważ nie mam aktualnie więcej niż 1200 zł. I teraz pytanie: Z czym będzie wydajniej w grach? ze starą kartą graficzną, ale z nową płytą, prockiem i pamięcią, czy może z nową kartą graficzną, ale starą płytą, pamięcią i prockiem?

Proszę o odpowiedzi:)

Wydaje mi się, że jeśli chodzi o gry to najpierw powinieneś zainwestować w dobrą kartę graficzną, CPU też ma oczywiście duże znaczenie, ale grafika jest podstawowym kryterium elementem każdego komputera - jeśli chodzi o gry.

chodzi mi to, żebym przemęczył się gdzieś tak miesiąc na starym sprzęcie, a załóżmy na nowej karcie. Czy wydajność wzrośnie nieporównywalnie?

Proc NIE NAJGORSZY ale też nie najlepszy. Moim zdaniem pociągnie, bo karta za to słabiusieńka. Bierz pierw kartę.

w sumie moze karta sie tak mocno nie pobuja z tym prockiem, ale myślę, że będzie okej. Tylko nie wiem czy pogram np. w NFS Hot pursuit na tej konfiguracji.

bierz grafikę bo procek pewnie poleci za miesiąc trochę w dół.

skąd ta prognoza, chojinka?

Pograsz spokojnie, możesz proca podkręcić trochę najwyżej.

ale o najwyższe detale chyba nie ma co się kusić?

Najwyższe niekoniecznie, aczkolwiek zależy w jakiej grze :stuck_out_tongue:

nie chodzi mi o bf3 czy crysis2, ale chociaz w tego hot pursuita na max, dałby rade te 30 wyciągnąć?:smiley:

Możliwe… Ewentualnie jakieś tam detale otoczenia czy samochodu byłyby średnie, ale myślę że da rade.

Dzięki za informacje.

Po co teraz nowa płyta, nie lepiej kupić HD6950 (albo coś od zielonych) i do tego zasilacz? Płytę główną przecież można potem wymienić, chyba ze wiesz że “na drugi raz” nie będziesz miał 1200zł :slight_smile:

no ale czy potem ten phenom nie będzie wąskim gardłem dla tej karty? No i czy lepięj będzie działała na obecnym athlonie niż hd6850

Bez przesady >.< Wąskim gardłem nawet dla 6990 by nie był :stuck_out_tongue: (chyba…)

Wszystko zależy od tego w jakim czasie byłbyś w stanie nazbierać na nowy sprzęt. Kilka miesięcy da się przeżyć, ale gdyby miała stać rok czy dwa to rzeczywiście mija się to z celem. Za ile mógłbyś kupić kolejne części i jak przypuszczasz, ile miałbyś pieniędzy?

nie chce zwlekać, nie mam nadzianych rodziców i na wszystko zbieram sam, więc zaplanowałem sobie 1700 zł na cały sprzęt, natomiast aktualnie mam 1200zł.

To fakt, wtedy trzeba wziąć HD6850 (ale od Gigabyte z chłodzeniem Wind Force lepiej ewentualnie Asus z DirectCU, bo Twin Frozra od MSI nie widzę). Podmień zasilacz np. na XFX Core 550W - mocniejszy, albo modularny OCZ MXS 600W. Zostaw resztę, nie kupuj MOBO - i tak Ci teraz nie da przyrostu mocy, a gdy będziesz kupował zestaw - może Intel wypuści coś ciekawego albo coś.

Z tego co widziałem na forum najlepszy właśnie będzie cyclone.