Co o tym sądziecie )

http://www.purepc.pl/node/3188

Jak myślicie czy to ma szanse bytu w naszych czasach ?

Ma szanse i to duże. W zasadzie wystarczy połączyć ze sobą ileś rdzeni w jeden procesor. Naukowcy pewnie nie będą mieli z tym problemu. Tylko zastanów się ile takie coś może kosztować. Przeciętny QUAD kosztuje 700zł, czyli 80 rdzeniowiec powinien kosztować 14000zł? Nie znam osoby, którą było by na to stać. Prototyp, o który mowa w artukule ma wydajność 1 teraflopa. Trzy karty graficzne nVidia GTX280 w SLI mają 3 teraflopy. Oczywiście jeśli użyje się technologii CUDA do obliczeń. Całość kosztuje niecałe 6000zł. Gdyby ATI wymyśliła coś na kształt CUDA to po zamontowaniu trzech kart HD4870x2 dało by wydajność 7,2 teraflopa w podobnej cenie do nV.

ale skoro teraz 4rdzenie nadają się praktycznie tylko do grafiki to 80 na chwile obecną to i tak za dużo mam nadzieje że sytuacja sie z czasem zmieni .

a co do GPU rozwijają się jakoś prężniej niż CPU …a gdyby dodać instrukcje x86 to by było :wink: ale to chyba nie miało by racji bytu :wink:

Na chwilę obecną tylko programy do obróbki grafiki i filmów oraz część gier wykorzystuje 2 czy 4 rdzenie. Założenie jest fajne i je popieram, ale w tym momencie nie potrzebuję 80 rdzeni, żeby 1 pracował, a 79 się opiep…

Zanim procesory 80-rdzeniowe zostaną wprowadzone na rynek będą musiały pojawić się programy wykorzystujące w ogóle wielordzeniowe procesory. Mało kto uruchamia na kompie 80 procesów jednocześnie.

Ciekawe jak by wyglądał Menedżer zadań w takim 80-rdzeniowym kompie :slight_smile: (w zakładce Wydajność byłby mały tłok :slight_smile: )

A tak właściwie to czy liczba rdzeni nie powinna być kolejną potęgą 2 ? Skoro są procesory 2, 4-rdzeniowe, mają być 16, 32 i 64, to potem chyba powinny być 128-rdzeniowe.

hmm…

O co ci chodzi? Źle napisałem?

EDIT: Czepiacie się szczegółów:P Wiadomo o co chodzi :slight_smile:

Powinno być chyba Tri SLI nie jestem pewien

Nie. Obecnie na rynku są też procesory 3-rdzeniowe, a na następny rok już zostały zapowiedziane układy 6 i 8-rdzeniowe.

3-Way SLI konkretnie :wink:

hehehe i takiego kompa musialbys chyba trzymac w wannie wypelnionej cieklym azotem :smiley:

Niekoniecznie azot, ale z fotki wynika, że założyli wodne.