Co odznaczyć z autostartu? Laptop TOSHIBA

Witam, właśnie przybyłem do domu kolegi ze świeżo zakupionym laptopem marki TOSHIBA. Jednak jest trochę oprogramowania w systemie (OS to XP Home Edition, OEM zakupiony ze sprzętem), powodujące lekką zamułkę sprzętu…

Proszę o wypowiedzenie się fachowców (nie na zasadzie, możea może nie), co można odznaczyć z autostartu bez szkody dla działania laptopa?

Dzięki

Start>>>uruchom>>>msconfig

Zakładka uruchamianie, odznacz:

Dobra, widzeże się nie dogadamy 8)

Uściślę swoją prośbę:

Co usunąć z tej listy:

Takich podstaw nie musisz mi tłumaczyć. Loga dałem z tym, bo był na świeżo… Chodziło mi o oprogramowanie TOSHIBY…

Nie mam teraz służbowego lapka (też Toshiba) z win XP prof i 256 Mb Ramu, który śmiga sobie całkiem żwawo. Jutro postaram się wkleić na forum loga to sobie porównasz. Choć przypuszczam że główną przyczyną mulenia jest 90 dniowa wersja NISa dostarczana wraz z nowym sprzętem. Może warto już teraz zastanowić się nad zakupem lżeszejszego Antywira i firewolla ??

BTW po co Kerio skoro pakiet NIS ma dobrą zaporę ??

Odinstaluj Kerio bo możliwe że obydwa “ogniomurki” się gryzą i to powoduje taki efekt :slight_smile:

Z powodzeniem mozesz usunąc:

atiptaxx.exe - Ikonka w Tray od sterowników grafiki.

TvsTray.exe - Ikonka w Tray od programu Virtual Sound

Jezeli nie korzystasz (lub ktoś nie korzysta) mozesz odznaczyć:

SmoothView.exe - Oprogramowanie na laptopach TOSHIBA edytor tesktu itp. Podobny smieć jak uruchamiane z MS OFFICE.

Resztę sprawdziłem i są to albo sterwoniki występujące tylko na laptopach TOSHIBA albo oprogramowanie AV.

Wyłączyłem ją 8)

Pakiet NIS został wyrzucony, zastąpił go avast!

:spoko: