Co oznacza Fall Creator Update a zwykła aktualizacja?

(maciekk26) #1

Witam od roku ponad nie żywałem 10 więc nie wiem co oznacza Fall Crator Update kolejny testowy system jak Insider? czy stabilne aktualizacje??

(Apostoł) #2

To jest po prostu większa aktualizacja.

(maciekk26) #3

ok tylko dlaczego z poziomu systemu nie chce zrobić aktualizacji?

(Apostoł) #4

Po pierwsze upewnijmy się, czy już po prostu nie masz tej aktualizacji…
Flaga + Windows > cmd > Enter
Jaki masz dokładny numer wersji systemu, który pojawia się w oknie?
Jeśli jest niższy niż Microsoft Windows [Version 10.0.16299.64] to mogłoby być lepiej. Możesz spróbować wtedy włączyć Ustawienia i ręcznie wyszukać aktualizacji. Jeśli nic nie znajdzie, to znaczy, że Microsoft uznał, że Twój komputer z jakichś względów nie spełnia wymagań. W takiej sytuacji możesz ręcznie pobrać aktualizację narzędziem Media Creation Tool (https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10 Pobierz narzędzie) i spróbować zainstalować nowy system ręcznie. Pytanie tylko czy jest sens się w to bawić, przeczytaj jakie nowe funkcje dodaje ta aktualizacja i sam podejmij decyzję, bo moim zdaniem nie warto. Osobiście myślę, że zawsze lepiej zaczekać, aż komputer sam odblokuje sobie daną aktualizację, wtedy jest najmniejsza szansa, że coś pójdzie źle.

A no i skoro mówisz, że długi czas go nie używałeś, to znaczy, że właśnie trzeba mu dać szansę, żeby ogarnął, że w ogóle jest taka aktualizacja.
Możesz profilaktycznie zapuścić komendę DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth
Sprawdzi ona, czy pliki Twojego systemu nie są skorumpowane (konieczne połączenie z internetem).

(p19koz) #5

…chyba, że masz, tak jak ja, wersję Windows 10 LTSB (Long-term Servicing Branch) to za żadne skarby nie zainstalujesz. Coś za coś - albo stabilność, albo nowinki.

(maciekk26) #6

[Version 10.0.16299.64]

(Apostoł) #7

No to tak myślałem xD
Masz najnowszą wersję… Ech… :roll_eyes:
A ja się tu produkuję…

(Mark7) #8

M$ już nie wydaje Service Packów do systemu tylko takie Updaty.