Co oznacza Fall Creator Update a zwykła aktualizacja?

Witam od roku ponad nie żywałem 10 więc nie wiem co oznacza Fall Crator Update kolejny testowy system jak Insider? czy stabilne aktualizacje??

To jest po prostu większa aktualizacja.

ok tylko dlaczego z poziomu systemu nie chce zrobić aktualizacji?

Po pierwsze upewnijmy się, czy już po prostu nie masz tej aktualizacji…
Flaga + Windows > cmd > Enter
Jaki masz dokładny numer wersji systemu, który pojawia się w oknie?
Jeśli jest niższy niż Microsoft Windows [Version 10.0.16299.64] to mogłoby być lepiej. Możesz spróbować wtedy włączyć Ustawienia i ręcznie wyszukać aktualizacji. Jeśli nic nie znajdzie, to znaczy, że Microsoft uznał, że Twój komputer z jakichś względów nie spełnia wymagań. W takiej sytuacji możesz ręcznie pobrać aktualizację narzędziem Media Creation Tool (https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10 Pobierz narzędzie) i spróbować zainstalować nowy system ręcznie. Pytanie tylko czy jest sens się w to bawić, przeczytaj jakie nowe funkcje dodaje ta aktualizacja i sam podejmij decyzję, bo moim zdaniem nie warto. Osobiście myślę, że zawsze lepiej zaczekać, aż komputer sam odblokuje sobie daną aktualizację, wtedy jest najmniejsza szansa, że coś pójdzie źle.

A no i skoro mówisz, że długi czas go nie używałeś, to znaczy, że właśnie trzeba mu dać szansę, żeby ogarnął, że w ogóle jest taka aktualizacja.
Możesz profilaktycznie zapuścić komendę DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth
Sprawdzi ona, czy pliki Twojego systemu nie są skorumpowane (konieczne połączenie z internetem).

…chyba, że masz, tak jak ja, wersję Windows 10 LTSB (Long-term Servicing Branch) to za żadne skarby nie zainstalujesz. Coś za coś - albo stabilność, albo nowinki.

1 polubienie

[Version 10.0.16299.64]

No to tak myślałem xD
Masz najnowszą wersję… Ech… :roll_eyes:
A ja się tu produkuję…

M$ już nie wydaje Service Packów do systemu tylko takie Updaty.