Co oznacza niedzielny gracz?

Dział Gry PC na tym forum jest podpisane zdaniem - dla wszystkich niedzielnych graczy. Nabrałem więc przekonania że zwrot “niedzielny gracz” oznacza gracza pecetowego. Jeśli się mylę to powiedzcie mi co “niedzielny gracz” naprawdę oznacza.

Robisz coś rzadko / od święta - np niedzielny kierowca / gracz 

Taki co nie potrafi dzielić #suchar

Definicja z Wiki - na tej podstawie zamień rzeczownik KIEROWCA na GRACZ - otrzymasz pełną definicję wraz z wyjaśnieniem etymologii itd.

Lub gra na smartfonie w niedzielę na mszy!

img(9).thumb.jpg.891ccf2b1156e7d7a65ada3

Ktoś,kto mało gra,na co dzień nie interesuje się grami komputerowymi.Nie potrzebny mu PC do gier,bo granie np. go nudzi

Kiedyś, w zamierzchłych czasach, jeszcze przed dinozaurami, był sobie na forum DP dział o grach. Wtedy (kto to jeszcze pamięta?) DP były portalem o oprogramowaniu, a o grach wzmianki były tylko co piątek w cyklu newsów “Gra na weekend”. Gry te pojawiały się w istniejącym wówczas na vortalu (wtedy jeszcze nie portalu) dziale “Po godzinach”. I tak to sobie istniało przez bardzo długi czas.

W pewnym momencie właściciele DP wpadli na pomysł, by uruchomić dodatkowo dwa nowe portale: Gamikaze dla growych zapaleńców, i TechIT dla specjalistów IT. W tym momencie dział o grach na forum DP zyskał właśnie opis “Dla wszystkich niedzielnych graczy i zainteresowanych działem Po godzinach”. A pod nim były odnośniki do forum Gamikaze. Dział o grach na DP był właśnie dla niedzielnych graczy, bo dla pozostałych było, w ogóle, osobne forum.

Ale w końcu stwierdzono, że Gamikaze, jak i TechIT, nie zyskało popularności, i portale te zostały połączone z DP.  A opis działu na forum DP pozostał. I dalej jest tak jak było wtedy. Dział ten nie jest już, może, tylko dla graczy niedzielnych, ale kiedyś był, a opis jest cały czas ten sam :slight_smile:

Kpc21-owszem, tak było. Ale nie przed dinozaurami lecz wtedy, gdy jeszcze Krzysztof Ibisz był stary, a więc sporo dawniej!.

Dosiego Roku!