Co oznacza opcja Ukryj SSID?

(system) #1

Mam pytanko - sieci i routery nie są zbytnio moją mocną stroną. Chcę troszku podbezpieczyć moją sieć zmieniając parę parametrów (m.in. SSID, hasło, zakres MAC itd.) wedle różnych poradników, ale zastanawia mnie jedna opcja, z którą się zetknąłem "Ukryj". Co to dokładnie oznacza? Czy tylko ukrycie SSID dla sąsiadów, czy też ja też nie będę widział własnej sieci przy próbie łączenia się z Wi-Fi (wyborze mojej sieci)? Pytam, bo nie chcę se namieszać...

(Michaelp128) #2

Sieć nie będzie widoczna podczas wyszukiwania. Aby się z nią połączyć pierwszy raz konieczne będzie przed połączeniem podanie nazwy - SSID. 

(system) #3

A jeśli najpierw się połączę ze wszystkimi urządzeniami w domu (sieć domowa), a potem włączę tą opcję? To już chyba potem nie będzie mi potrzebna…

(dark__jedi) #4

Możesz zrobić tak jak napisałeś, lub jak wyjaśnił MichaelP.

Jeśli masz wystarczające mocne hasło do WIFI, to możesz spokojnie nie ukrywać nazwy sieci. W zasadzie to twój wybór, czy chcesz ją widzieć, czy nie.

(system) #5

Zmieniam właśnie hasło na mocne, a ukryć chciałem przed wścibskimi sąsiadami :stuck_out_tongue:

(dark__jedi) #6

Dla wścibskich są przewidziane odpowiednie nazwy :wink:

https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=&url=http%3A%2F%2Fkwejk.pl%2Fmedia%2Fredirect%2F2423357&psig=AFQjCNHJf9OzlY7TJxakoUvoOcaQ1hVTPQ&ust=1469033418921470

(bachus) #7

Ukrycie SSID nie ustrzegnie przed ewentualną próba włamania - dla chcącego SSID będzie widoczny.

(system) #8

@dark__jedi - ha ha ha :smiley:

@bachus wiem, ale troszkę chciałem być bardziej anonimowy. Po co ktoś ma wiedzieć, z jakiej kablówki mam router. 

(bachus) #9

Jak pozwala Twój router - zmień nazwę SSID i tyle.

(system) #10

Udało się, wszystko gra. :slight_smile: Temat do zamknięcia. Dzięki za porady.

(roobal) #11

Ukrywanie ssid nie ma żadnego sensu, a tylko utrudnia życie.  Jak masz ssid typu upcxxxx, to je po prostu zmień.