Co oznacza „S1” w nazwie sieci WiFi (SSID)?

Dzień Dobry,

W modemie Huawei B528 mam do wyboru takie pasma

Na zwykłym paśmie 2.4GHz często mam brak odpowiedzi od żarówek WiFi Yeelight 1S przez HomeKit. Kiedy włączę sieć 2.4GHz z dopiskiem S1 nagle zaczyna dobrze działać.

Moje pytanie brzmi co oznacza samo określenie S1 w nazwie sieci?

Dziękuje za odpowiedzi, MatLesn

Jest to nazwa identyfikatora sieci.
https://oip.manual.canon/USRMA-1377-zz-SS-plPL/contents/SS249_network_200checkingthessidandnetworkkey.html

To nie jest odpowiedź na pytanie

To jest odpowiedź tylko jej nie rozumiesz. Identyfikator to nazwa sieci. Nie rozumiesz co to oznacza nazwa sieci? To nie ma znaczenia. Równie dobrze mogliby sobie tam wpisać L1.

Proszę Ciebie o nie udzielanie się już w tym temacie. Proszę o odpowiedź inne osoby

OK. Odpiszę ci tylko, że jak chcesz wiedzieć co oznacza to “S1” to się pytaj autora tej nazwy co ją wymyślał bo tylko on jest wstanie na to odpowiedzieć. Np “S1” może oznaczać “Sieć1” lub “Signal1”. To wie tylko autor tej nazwy. Jeszcze raz to nie ma żadnego znaczenia. To służy wyłącznie do identyfikowania sieci. Jak pisał Szekspir “to co zowiem różą pod inną nazwą równie pięknie by pachniało”. Nazwa nie ma tutaj żadnego znaczenia.

1 polubienie

@Zuberator Router posiada funkcję Multi-SSID dlatego można włączyć dwie sieci WiFi na paśmie 2.4GHz i 5GHz (główną i dodatkową). Fabrycznie dopisek “S1” (dla rozróżnienia nazwy) mają dodatkowe sieci WiFi z tego routera ale ich nazwę można zmienić na inną.

Pozdrawiam!

To teraz czekamy na słowo “przepraszam” od @Zuberator, a potem zastanowimy się dlaczego na jednej WiFi jest OK, a na drugiej nie.