Co oznacza ten pasek postępu?


(Wonsky2) #1

Za każdym razem jak otwieram katalog Moje wideo to u góry na pasku adresu pojawia się taki zielony przesuwający się w żółwim tempie pasek postępu. Jest to o tyle wk.......ce, że system raczy wyświetlić zawartość katalogu dopiero jak pasek dojdzie do końca (co oczywiście trwa trochę). Co to jest i najlepiej jak to wyłączyć? :smiley:


(Mekcal) #2

Niestety źle to interpretujesz. Ten zielony pasek w górnej części okna folderu informuje Cię, kiedy wczyta się zawartość katalogu. Wtedy kiedy pasek dojdzie do końca - zawsze coś takiego oznacza zakończenie jakiejś czynności. I nie da się tego wyłączyć, bo i po co?

Już chyba wyciągnąłeś wniosek, że to powolne ładowanie to nie wina paska, ale słabego kompa, przez co tak wolno wczytuje się informacja o folderze?


(Wonsky2) #3

Intel D915PGN, 1 Gb RAM, pentium IV 2,7 Ghz, Ati Radeon X1950, indeks wydajności 3,7 (najniższa nota za procesor), więc chyba jeszcze nie tak kiepsko...


(Mekcal) #4

No, najlepsza konfiguracja to to nie jest. Procesor rzeczywiście najsłabszy z tego wszystkiego. Ale, gdy włazisz do folderu "Moje wideo" to znajdują się tam jakieś pliki tego typu? Więc system tworzy ikonki z jakąś klatką z tych filmów? No a to właśnie trwa.


(Nowy10) #5

wyłącz widok miniatur np. na szczegóły


(Wonsky2) #6

Widok cały czas był i jest ustawiony na Lista... W folderze jest trochę plików wideo, tak na oko ze 20 (plus parę w podfolderach, ale to chyba nie ma znaczenia...) Zresztą eksperymentowałem z różnymi ustawieniami widoku i za każdym razem jest tak samo. Bez różnicy: Lista, Kafelki, Duże ikony, Małe ikony...