Co oznacza że ps2 jest PRZEROBIONA?

Witam Mam takie pytanie co oznacza ze konsola ps2 jest przerobiona np przez SwapMagic3, albo przez chipa czym to się rozni i do czego słuzy??

Pozdrawiam

Oznacza to, że jest “przystosowana” do obsługi lewych gier i filmów.

Jeśli chodzi o swap magick to tak jak kolega napisał pozwala on odpalać “kopie zapasowe” gier. Odbywa sie to na zasadzie że najpierw wkładasz płytkę ze swap magickiem po wczytaniu go wrzucasz płytę z “kopia”.

Ogólnie nie polecam tej metody płytką potrafi się szybko zniszczyć a i nie zawsze to działa dobrze.(Sam się przekonałem na własnej skórze ).

Przeróbka chipem daje tez możliwość grania w kopie gier, lecz w tym wypadku nie trzeba żonglować płytami. Wkładasz kopie i grasz :slight_smile: Oprócz tego daje możliwość odpalania tak zwanego Homebrew . Hombrew są to programy napisane przez użytkowników, które rozszerzają możliwości ps2. Np dają możliwość odpalania filmów divx z napisami lub odpalania gier z dysku twardego(o ile masz taki do ps2).

Według mojej opinii w swap’a nie warto się bawić. Początkowe chipy przegrzewały konsole i prowadziły do jej uszkodzenia. Lecz te chipy które można kupić teraz są nowsze i lepiej wykonane. Kupujesz raz i grasz a ze swap’em nigdy nie wiadomo kiedy płyta przestanie działać a zarazem oferuje mniej niż chip .

Dzięki za odpowiedz

I jeszcze jedno pytanie: zakładam ze mam np oryginalną gre test drive ultimated na PC czy można ja jakąs przerobić na ps2 xD

I jakie formaty plików stosuje ps2??

Nie można jej przerobić na ps2